Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI kontrolery Arturia KeyLab řady Essential 49 a 61 MK3

Na český trh dorazila dvojice nových klávesových MIDI kontrolerů Arturia z edice KeyLab Essential MK3, zastoupená modely s 49 nebo 61 klávesami. Obě verze lze bezproblémově integrovat do projektů DAW, nabízejí intuitivní ovládání, kreativní funkce a na výběr je bílé nebo černé provedení. Jak je u výrobce dobrým zvykem, nechybí ani komplexní softwarový balíček.

K dispozici jsou vlastní DAW skripty pro populární software, jako je Ableton Live, Logic Pro, FL Studio, Cubase či Bitwig Studio. Kromě toho kontroléry nabízí rozšířenou kompatibilitu s vlastní softwarovou sadou Arturia, včetně Analog Lab a V Collection. Integrován je arpeggiator s několika režimy, funkce pro přehrávání akordů, volba stupnic pro kompatibilní ladění a přizpůsobitelné pedálové mody.

Klaviatura citlivá na rychlost dostala mechaniku s hybridním synth-piano feelingem, k dispozici jsou enkodéry, devět faderů, osm podsvícených padů, dvě ovládací kolečka pro modulaci a pitch-bend, v dané produktové kategorii poměrně velký LCD displej s úhlopříčkou 2.5 palce, kontextová tlačítka, sekce Transport a dvě víceúčelové banky.

Kontrolery Arturia KeyLab Essential 49 a 61 MK3 v bílém nebo černém provedení lze napájet standardním DC adapterem 9V / 500 mA nebo prostřednictvím portu USB-C, instalován je jackový (6.3 mm) vstup pro externí sustain / exp pedál a pětipinový DIN konektor MIDI Out.

Rozměry, hmotnost a oficiální české ceny

Arturia KeyLab Essential 49 MK 3: 784 x 76 x 248 mm, 3 kg, bílá verze cca 4400 Kč, černá verze cca 4700 Kč
Arturia KeyLab Essential 61 MK3: 882 x 76 x 248 mm, 3,3 kg, bílá verze cca 5400 Kč, černá verze cca 5900 Kč

Modely třetí generace jsou dodávány s paketem zahrnujícím nahrávací aplikaci Ableton Live Lite, softwarem Analog Lab V s nepřeberným množstvím syntezátorových a klávesových zvuků, The Gentleman od Native Instruments a UVI Model D poskytnou vzorky pian a prémiových koncertních křídel, připraveny jsou lekce Melodics pro výuku hry a také dvouměsíční předplatné do Loopcloudu s miliony samplů a smyček.

Tagy arturia Arturia KeyLab Essential 49 MK3 Arturia KeyLab Essential 61 MK3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY