Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 30.01.2020 - 12:00

MIDI 2.0 keyboard kontroler Roland A-88MKII

Firma Roland byla před lety jednou z organizací podílejících se na tvorbě původní specifikace MIDI. Z tohoto pohledu proto příliš nepřekvapí, že japonský výrobce je první společností, která oznámila zahájení sériové produkce klávesového kontroleru pracujícího s novým formátem MIDI 2.0, integrovaným do prémiového modelu A-88MKII.

Základem je kvalitní klaviatura PHA-4 Ivory Feel s 88 dřevěnými klávesami a kladívkovou mechanikou poskytující rychlou reakci a umožňující nastavení citlivosti. Klaviaturu lze rozdělit do tří uživatelsky definovatelných zón, z nichž každá může být použita pro přehrávání jiného zvuku nebo nástroje. K dispozici jsou také možnosti vrstvení spolu s arpeggiatorem a funkcí chord memory.

K ovládání režimů pitch/mod slouží přepracovaný páčkový ovladač, k dispozici je osm podsvícených potenciometrů, stejný počet padů, dvě volně přiřaditelná tlačítka, posun v oktávách atd. Nechybí paměť pro osm presetů a firemní aplikace (Mac i Windows) je připravena pro širší editaci včetně vlastního nastavení pro ovládání konkrétních softwarových syntezátorů nebo externího hardwaru s okamžitým přístupem pomocí praktické funkce Snap Shot.

Čelní strana je vyhrazena pro trojici jackových zdířek externích pedálů (FC1, FC2, Damper), DIN konektory MIDI In a MIDI Out, port USB-C 2.0 (počítač, napájení), vstup adapteru PSB-1U a síťový spínač. Díky šasi s hloubkou pouhých 119 mm lze tento profesionální kontroler používat i v prostorově limitovaných domácích studiích.

MIDI keyboard kontroler Roland A-88MKII by se měl v celosvětové distribuci objevit pravděpodobně v průběhu března, na českém trhu se cena bude pohybovat okolo 25300 Kč. Součástí balení jsou kabely USB-C/USB-C a USB-C/USB-A. Samostatně lze dokoupit pedály, dva typy stojanů a zmíněný adapter.

Tagy Roland Roland A-88MKII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY