Přejít k hlavnímu obsahu
Jednou z hvězd letošního ročníku festivalu Metronome Prague jsou Kosheen. | Foto: archiv kapely
Jednou z hvězd letošního ročníku festivalu Metronome Prague jsou Kosheen. | Foto: archiv kapely
redakce -

Metronome Prague 2024: Hudba, unikátní koncerty i zázemí

Je tu nový rok a s ním se přiblížil i Metronome Prague 2024. Odkrývání jmen jeho letošních hvězd je teprve na začátku. Už teď je ale jisté, že letošní ročník připravovaný na 20. až 22. června nabídne nejen nezapomenutelná hudební a umělecká vystoupení, ale především jedinečné momenty, které se už nikdy nebudou opakovat. Ve zrekonstruovaném areálu pražského Výstaviště na diváky totiž čekají nejen koncerty velkých hvězd, ale i oslavy výjimečných jubileí některých interpretů proměněné ve speciální show.

I letos Metronome Prague nabídne mnoho překvapení, která návštěvníci objeví až během samotného dění a také bohatý doprovodný program. Celou akci navíc příjemně doplní pohodlné zázemí s nevšední gastro zónou. Pořadatelé nyní také nabízí možnost nákupu vstupenek a rezervace „festivalového“ ubytování ve vybraných hotelech ve výhodném balíčku.

Meute, Kosheen, Milky Chance i Kocáb

Nejnovějším a zatím jednoznačně i nejbláznivějším jménem ohlášeným pro letošní ročník je kapela Meute. Ta je tak trochu jiná. Tato pochodová dechová formace hraje techno vy a její vystoupení doporučuje i David Gaydečka, ředitel Metronome Prague: „Trochu nadhledu i humoru neuškodí. A pro muziku to platí obzvláště. Když se geniální hudebníci umí hudbou bavit, a hudební humor sdílí s publikem, bývají to ty nejlepší momenty. Myslím, že čím dál tím víc populární Meute, jedenáctičlenný big band, který přijede z Německa zahrát známé elektronické skladby různých djs v dechových aranžích, bude přesně ta hudební jízda, která nás příští rok nadzvedne.”

Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti. Kapela Kosheen přiveze do Prahy svou unikátní show, ve které se ohlédne za 25 lety své kariéry. Velkolepě oslaví své 70. narozeniny v červnu také Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech: „Bude to náročné a jestli mě neklepne, tak pak už nikdy. Naštěstí mi pomůže řada mých skvělých hudebních přátel, a tak se i já mám na co těšit. Takže vás srdečně zvu a teď mě napadá – pro jistotu si vezmu i rakev, kterou mám ještě schovanou z jednoho comebacku Pražského výběru. Člověk nikdy neví.”

Za zmínku určitě stojí i berlínské duo Milky Chance, česká vycházející hvězda Sofian MedjMedj nebo koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi. Ty v programu kvituje také hudebník a skladatel Jan P. Muchow. Podle něj je zpěvák Albert Černý, nejlepší český songwriter, který se u nás po roce 2000 objevil. Určitě tedy na jejich koncert na Metronomu vyrazí. Dalšími českým hvězdami jsou Bert&Friends, Lenny nebo elektro-popové trio We Are Domi.

Vstupenky seženete na webu festivalu.

Tagy Metronome Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY