Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Metallica a její Sad But True „Take 36“: dosud nevydaná verze známého tracku ze slavného alba

Metallica letos slaví 30. výročí vydání svého stejnojmenného alba z roku 1991, známého také jako Black Album, jehož připravovaná reedice se řadí mezi nejočekávanějších remastery všech dob. V rámci oslav má vyjít i CD Rough & Alternate Mixes, obsahující mimo jiné dosud neslyšenou verzi tracku Sad But True – skladby, která kapele pomohla definitivně se etablovat na metalové scéně, a to rovnou v roli stadionových headlinerů.

Sad But True „Take 36“ byla původně nahrána 5. února 1991, ale na originální album se nakonec dostala jiná studiová varianta. Zvukovou stopu songu z CD Rough & Alternate Mixes, které vyjde 10. září u vlastního labelu Blackened Recordings, už kapela postnula na YouTube kanál.

Pravděpodobně ve stejném termínu by se měla v distribuci objevit opulentní limitovaná kolekce, zahrnující dvě vinylová LP, tzv. picture disk, tři živá LP, 14 CD, 6 DVD, množství merchandise atd.  Současně s tímto setem vychází i speciální album The Metallica Blacklist (streamovací formáty a později 4 CD), na němž se podílelo neuvěřitelných 53 muzikantů a interpretů, z nichž každý nabízí svůj vlastní pohled na kultovní skladby, které je přímo ovlivnily. Jsou mezi nimi cover verze od Miley Cyrus, Coreyho Taylora, Weezer, Biffy Clyro, Volbeat, IDLES, Royal Blood a desítek dalších.  

Tagy Metallica Metallica – Sad But True „Take 36“ Metallica – Rough & Alternate Mixes Metallica – Black Album The Metallica Blacklist

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY