Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: MeetFactory
Foto: MeetFactory
redakce -

MeetFactory v novém: hudebníky láká Synapse Knowledge

Od začátku prázdnin až do půlky září byla pražská továrna zahalena prachem z rekonstrukce foyer a hlavního sálu. Veřejný dům s podtitulem MeetTheNewFactory nyní neotevře jen koncerty, vernisážemi, divadlem a dalšími akcemi nabitou sezónu, ale odhalí i znovuoživené nitro budovy. Křtít se tyto staronové prostory budou v pátek 21. září a akce je díky programu Synapse Knowledge lákavá také pro hudební tvůrce a fajnšmekry.

Druhý ročník vzdělávacího programu Synapse Knowledge budou probíhat od 19. do 21. září v MeetFactory a několika špičkových nahrávacích studiích v Praze. Vzhledem k uzavřeným registracím na první dva dny se nicméně v tuto chvíli dostanete pouze na závěrečný den v MeetFactory, který je ovšem kompletně zdarma, respektive s dobrovolným vstupným.

Přednášky v rámci Synapse Knowledge budou probíhat od 17 hodin. Václav Peloušek připravil povídání o bastlení a hudební vynálezech, Katarína Máliková promluví o tvůrčím procesu a nástrojích, které používá, a chystá se také diskuze Hudební průmysl: změny a příležitosti, kterou moderují kurátoři akce Stein Bjelland a Marie Čtveráčková. Více informací najdete zde.

V pátek 21. září se v MeetFactory nicméně můžete potěšit také programem jiného druhu, ostatně jako během každého Veřejného domu. Inscenace Třetí lež se zabývá otázkou fascinace zlem a tím, jak snadné je stát se monstrem. Jestliže v Galerii Kostka předvede Lukáš Kalivoda novou techniku malby, která dala pojmenování jeho výstavě Malba vodou, velkou Galerii MeetFactory obsadí tepláky s pruhy a značkové tenisky. Jak dřepí správný Slovan? A jak se z jevu, který byl původně záležitostí post-sovětských sídlišť, stal kulturní projev identity? Výstava Slav Squatting and Its Discontents představí tvorbu osmi umělců a jejich pohled na východoevropskou identitu.

Dlouho do noci budou otevřena všechna patra budovy. Návštěvníci se budou moci v průběhu večera setkat se současnými rezidenty MeetFactory, kteří v otevřených ateliérech představí svou tvorbu v procesu. Odborný komentář v rámci komentované prohlídky poskytnou kurátoři rezidenčního programu Lucia Kvočáková a Piotr Sikora. Veřejný dům tradičně uzavírají DJs z platformy SHAPE. Zveme.

Tagy Synapse Knowledge MeetFactory Veřejný dům SHAPE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY