Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: mayones.com
Zdroj: mayones.com
Jan Hamerský -

Mayones Regius Core Gothic 6 T: djentový showstopper

V Modřanech hojně obletovanou novinkou je polská, ručně vyráběná kytara Mayones Regius Core Gothic 6 T-ANTIQUE-BLK-M. Úchvatně vyhlížející nástroj cílí na dost specifické hráče. Ty, co ani nepozdraví a ptají se rovnou: „Does It Djent?“

„Všichni si je hlavně fotí,“
svěřil se mi prodejce. A není divu, když si za ni musí říct přes osmdesát litrů, a výstroj přitom řve: „This Is Sparta!“. Kresba těla je úžasná. Dva humbuckery (bez rozpínání), třístupňové řazení, pevná kobylka a chudá intarzie o jednom podpisu na hlavě. Nic navíc. Tónové značení najdete maximálně vyryté na bílé hraně hmatníku.

Cenu nástroje naznačují spíš průchozí pětivrstvý krk, jehož dvě pětiny (mahagon a wenge) patří mezi ohrožené druhy, zdokonalené navíjení, resp. zamykání strun u kolíků a hmatník – jak jinak – z kriticky ohroženého a úplně černého ebenu. Toto už víc odpovídá obecné představě nechutné kytarové zhýralosti, i když jenom úzké kasty djentlemanů.

Dekadence jsem ale moc neužil kvůli hodně čerstvým strunám. Díky extrémně stabilním mechanikám se tón nehnul ani o píď, což bohužel chvílemi platilo i pro struny na hmatníku. A to byl krk dost úzký (645 mm), plochý (16'' rádius) a s naprosto volným přístupem do všech myslitelných poloh.

I toho, kdo navíjel cívky pasivních snímačů, musel mít kolem prstu omotaný mocný „thall“. Jejich zvuk totiž vyniká v akustických polohách i při přepáleném gainu. Příjemná je též oproti volume výrazně tužší clona, kterou plně oceníte hlavně při nahrávání. Proto mě trochu mrzí, že Seymour-Duncany berou zvuk jenom z holého javoru a jasanu. O něco levnější příbuzná „majolka“ Regius Pro 6 T-BLK-G s opečeným javorovým svrškem má barvitější výraz.

Ten ale potenciální kupec s největší pravděpodobností hledat nebude. Mayones Regius Core Gothic 6 T-ANTIQUE-BLK-M je ryzí djentová mašina poskládaná z drahých tropických dřev a extrémně odolných i stabilních mechanik. Tahle pistole nebude hýřit barvami jak o paintballu. Show rovnou zabije.

Tagy MAYONES Regius Core Gothic 6 T-ANTIQUE-BLK-M Mayones Polsko

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY