Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 02.05.2020 - 00:01

MAUI 44 G2: PA monitory od LD Systems

Do nabídky aktivních PA monitorů řady MAUI z produkce společnosti LD Systems přibyla nová vlajková loď v podobě modelu MAUI 44 G2. Novinka se segmentovou sloupovou konstrukcí je vybavena technologií True Wireless pro rychlé stereo párování dvou systémů, bezdrátový audio streaming zajišťuje Bluetooth modul (A2DP, aptX, AAC, SBC) a DSP sekce DYnX eliminuje případné zkreslení při extrémnějších výkonech.

Základna o rozměrech 434 x 634 x 637 mm vyrobená z březové překližky (15 a 18 mm) ukrývá koncový Class-D zesilovač poskytující výkon 1500 W, patnáctipalcový woofer s neodymovým magnetem a čtyřpalcovou cívkou, bassreflex a samozřejmě i ovládací panel s potenciometry hlasitosti, potřebnými XLR konektory nebo výstupem Sub Out, umožňujícím vytvořit s dalším subwooferem kardioidní basové spektrum.

Projekci středovýškových frekvencí zajišťuje celkem 12 neodymových driverů o průměru 3.5 palce, uložených ve dvou zásuvných hliníkových tubusech. Šestici horních měničů, osazených fázovými nástavci zlepšujícími horizontální směrovost, doplňují čtyři palcové tweetery, jejichž vyzařování je optimalizováno proprietárními zvukovody pokrývajícími poslechový prostor v úhlech 120 x 25 stupňů.

Uživatelsky přívětivé řešení představuje automatické rozpoznávání nastavení – pokud jsou sloupce s menšími reproduktory odpojeny a subwoofer je používán samostatně, systém jej automaticky přepne do režimu Slave a funkce jako Bluetooth nebo ovládání hlasitosti Main/Sub přebírá modul Master.

Obvody disponují multiband limiterem, ochranou proti zkratu nebo přehřátí, převodníky DSP jednotky pracují s rozlišením 24-bit/48kHz, frekvenční odezva je dána hodnotami 37 Hz až 20 kHz a maximální SPL dosahuje hranice 132 dB.

LD Systems MAUI 44 G2 s výškou 2256 mm a celkovou hmotností 47.6 kg se díky nadstandardním zvukovým vlastnostem, pokročilé výbavě a poctivé konstrukci řadí mezi absolutní špičku v dané kategorii ozvučovacích systémů, čemuž odpovídá i cena za jednotku, pohybující se na evropském trhu okolo 2500 eur.

Tagy LD Systems LD Systems MAUI 44 G2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY