Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na Kafe s Davidem Pomahačem #115: Jakub Novák (Vlčák)

Čtrnáct let dělí sólová alba Jakuba Nováka aka Vlčáka. Mezitím hrál v několika projektech jako Vivien's Shadow nebo Out Of Silence. Aktuální deska NOW se natáčela v Tajným studiu Jana Brambůrka v Ústí nad Labem – a tohle místo se do nahrávky zásadním způsobem propsalo.

Rozhovor o podzimních mlhách v Novém Strašecí.

Vlčák vyrůstal v Novém Strašecí. Prostředí malého města se značnou koncentrací kreativních lidí – ale i podzimní sychravosti a nemizející mlhy – Nováka výrazně inspirovalo a motivovalo k uměleckému rozvoji. Debutové EP Justice (2010) výrazně rozšířilo jeho posluchačskou základnu. Po přestěhování do Prahy se stal součástí indie-folkové scény i díky sérii Večerů Jiného Folku. Vystoupil na festivalech Žižkovská Noc, United Islands, pódium sdílel se spřátelenými projekty Kuby Alexy, písničkáři jako Sunbeam, Emozpěv, Ernest Volter či Žofie Kabelková, ale také s kapelou Lake Malawi. Dlouhých čtrnáct let od vydání Vlčákova debutu vyplnil Jakub Novák dalšími hudebními projekty jako Vivien's Shadow, Out Of Silence nebo NOVAKRAUS.

Sledujte podcast Na kafe s Davidem Pomahačem na Instagramu.

Podcast vzniká s podporou našeho partnera LD Systems, na jehož špičkovou audiotechniku pořad nahráváme. Inovativní výrobky této značky doporučujeme – ať už se jedná o sluchátka, mikrofony, reproboxy, zesilovače, ozvučovací sestavy nebo třeba bezdrátové systémy.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jakub Novák Vlčák Out Of Silence Vivien's Shadow NOVAKRAUS Podcast LD Systems

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY