Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.12.2015 - 00:01

Markbass Nano Mark 300: trpaslík s velkým výkonem

Italská značka Markbass se mezi basisty těší stále vzrůstajícímu zájmu, o čemž svědčí také řada světových hráčů jako např. Richard Bona, Randy Jackson, Victor Bailey, Tom Kennedy, Mark Egan nebo Matt Bissonette, jejichž zvuk je postaven z velké části na těchto zesilovačích a boxech. Zatím posledním přírůstkem v nabídce firmy je kompaktní zesilovač Nano Mark 300, jehož prototyp byl poprvé představen na letošním hudebním veletrhu ve Frankfurtu.

Za návrhem nejmenšího zástupce basových aparátů Markbass stojí šéf vývojového týmu Marco De Virgiliis, jenž do šasi o rozměrech pouhých 20x21x5.3 cm umístil předzesilovač s koncovým stupněm o výkonu 300 W při zatížení 4 Ohmy (150w do 8 Ohmů), hmotnost hlavy se přitom pohybuje pod hranicí 1.5 kg.

Jasně červený panel s typicky žlutou grafikou je osazen nástrojovým vstupem, On/Off spínačem, potenciometry Gain a Master a čtyřpásmovými aktivními korekcemi basů, duálních středů a výšek s rozsahem +- 16 dB postavených na frekvencích 40, 360, 800 Hz a 10 kHz. U ovladače Gain s dosahem až + 23 dB je umístěna klipová dioda.

Zadní strana "třístovky" je vyhrazena síťovému konektoru s pojistkou, výstupu pro ladičku, sendu a returnu sériové efektové smyčky, přepínači Pre/Post pro volbu zařazení ekvalizace, XLR konektoru Line Out s odpínatelnou zemí a reproduktorovému výstupu v duálním provedení speakon/jack. Malý větráček chladící výkonový obvod je umístěn na pravém boku šasi.

Stejně jako ostatní modely Markbassu disponuje koncová sekce malého Nano Marku patentovanou technologií MPT(Mark Proprietary Technology) s ultra lineární frekvenční odezvou, která respektuje zvukový charakter a dynamiku vašeho nástroje a je důležitou technickou součástí tvořící klasický Markbass sound, vyznačující se průbojným, čistým zvukem s hutnými středy.

Markbass Nano Mark 300 se na pultech evropských obchodů už začíná pomalu objevovat a jeho cena na českém trhu by se měla pohybovat okolo 11 000 korun. Pokud se poohlížíte po skutečně lehkém a kompaktním zesilovači se slušným výkonem, kvalitním zvukem a ve své třídě velmi přijatelnou cenou, tak novinku rozhodně zařaďte mezi adepty k případnému vyzkoušení.

Tagy Markbass
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY