Přejít k hlavnímu obsahu
Michael Sliwka - Po, 14.04.2014 - 07:21

Malý šikula Orange CR12L Crush Pix

Malého šikulu Orange CR12L oceníte zejména na domácí cvičení. Jedná se o malé, 1kanálové a 12wattové tranzistorové kombo, které je oděné do tradičně oranžového, případně i černého kabátku. Nezabere moc místa a přitom vyrábí i docela slušný rámus.

Kombo je vybavené 6,5 palcovým reproduktorem neznámé značky, v manuálu ani na oficiálních stránkách firmy jsem to nenašel, a má rozměry 17x30x28 cm. Vyrobeno bylo v Číně, ale to v tomto případě neznamená, že by to byl nějaký šunt. V horní části komba je úchytka pro přenos a dále ovládací panel, kdy z levé strany je kontrolka zapnutí, konektor pro připojení sluchátek, následují redukce LOW, MID, HIGH, OVER DRIVE, VOLUME, GAIN a vstup pro připojení kytary. Na zadní straně komba je přípojka do el. sítě. Součástí dodávky byl kabel na 220 i 120 V - kombo lze tedy přepnou podle sítě, kterou máme k dispozici. K designu bych ještě podotknul, že co se týče ovládacích prvků, tak ty má Orange označeny krom nápisů vlastními značkami.

A jaké jsou samotné vlastnosti tohoto komba? Předně bych rád uvedl, že s ním jsem po roce užívání bez jakýchkoli závad maximálně spokojen, a to jak s čistým i zkresleným zvukem. Používám zkreslení přímo ze zesilovače, nepoužívám žádnou krabičku. Hraju na něj 6 strunkou i 8 strunkou a mohu říct, že v rámci možností připojené kytary (snímačů) je zvuk vzhledem k proporcím komba dobře čitelný.

Určitě by se našli takoví, co by namítali, že tranzistorový zesilovač není dobrý, má špatný zvuk a nakonec ani ta čitelnost není kdovíjaká. To je vždycky otázka do diskuze. Já osobně to vidím tak, že kombíčko Crush Pix má minimálně tři jasné plusy: rozumné rozměry, výkon na hraní doma tak akorát a nakonec i tu cenu. Osobně se s ním proto nebojím vylézt ani na menší podium. Mám z něj prostě hodně dobrý pocit, z malých komb ho považuju za nejlepší a do kapsy strčí i leckteré větší.

Jo, tohle kombíčko můžete v klidu použít i na foukačku...

Tagy Orange malá komba
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY