Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.03.2017 - 00:01

Mahagonové akustiky Fender Paramount

Do edice akustických kytar Fender Paramount přibyly tři nové celomahagonové modely PM-1 A-M NE, PM-2 A-M NE a PM-3 A-M NE s korpusy ve tvaru Dreadnought, Parlor a Triple-0 s designovými prvky inspirovanými staršími řadami Fenderů z šedesátých let. Mahagonová konstrukce společně se speciálními laky dodává těmto nástrojům charakteristický hřejivý, rezonantní sound vyznačující se výraznými středy, pevnými basy a kulatějšími výškami.

Společným jmenovatelem všech modelů NE je kromě mahagonového těla a krku s C profilem také palisandrový hmatník o radiusu 400 mm osazený 20 subtilnějšími pražci a polohovými značkami z pravé perleti nebo intarzie a ozdobné lišty ve vintage stylu.

Těla i krky kytar jsou povrchově ošetřeny tenkou vrstvou laku (Open Pore) umožňující dřevu lépe rezonovat, což se pozitivně projevuje na barevnosti a dynamice zvuku a délce sustainu. Modely disponují kobylkou s palisandrovou základnou a kompenzovaným kostěným sedlem, ebenovými kotvícími kolíky strun, duální výztuhou krku, kostěným nultým pražcem a otevřenými niklovými strojky.

PM-1 Standard Dreadnought A-M NE s menzurou 643 mm (25.3 palce) a 43 mm širokým nultým pražcem představuje velmi dynamický nástroj a díky velikosti korpusu se vyznačuje plnými a masivními basy, které ovšem nezabírají prostor ostatním frekvenčním pásmům.

PM-2 Parlor A-M NE s kratší menzurou 628 mm (24.75 palce) a krkem nasazeným ke korpusu v místě 12. pražce disponuje díky kompaktnějšímu tělu typickým zvukem s vyváženým frekvenčním spektrem a průrazným soundem a stejně jako ostatní modely Parlor je doporučován především pro hru prsty.

Variabilní PM-3 Triple-0 je svou stavbou s výřezem cutaway, pohodlným krkem a nultým pražcem o šířce 44.5 mm ideální volbou pro moderněji orientované hráče často využívající i nejvyšší polohy hmatníku, ke kterým je díky spodnímu rohu lepší a rychlejší přístup.

Akustiky Fender Paramount z mahagonové edice A-M NE v přírodním barevném provedení Natural jsou v současné době dostupné už i na českém trhu, kde se ceny pohybují okolo 15 500 Kč za PM-1 a asi 15 800 v případě modelů PM-2 a PM-3. Nástroje jsou dodávány včetně luxusního pevného pouzdra a zvlhčovače.

Tagy Fender Fender Paramount
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY