Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 25.06.2015 - 00:01

Mackie ProFX4v2 a ProFX30v2: nové mixpulty s efektovou jednotkou

Renomovaný výrobce zvukové techniky Mackie zařadil do své profesionální série mixážních pultů ProFX dvojici nových mixů s označením ProFX4v2 a ProFX30v2. Obě novinky jsou vybaveny špičkovými mikrofonními preampy Mackie Vita s extrémně nízkým šumem a kvalitní efektovou jednotkou ReadyFX.

Nejmenší zástupce ProFX4v2 disponuje čtveřicí vstupů (2 x mic), dvěma AUXy, procesorem se 16-ti typy efektů (reverb, delay, chorus atd.), trojicí dvoupásmových korekcí (80 Hz a 12 kHz, +- 15 dB) a grafickým pětipásmovým ekvalizerem. Nechybí low cut filter na 100 Hz, phantomové napájení, RCA konektory a sluchátkový výstup.

Vlajkovou lodí série Mackie ProFX je 30-ti kanálový (24 x mic) mixpult ProFX30v2 s možností využití čtyř podskupin, osazený 60 mm fadery, Hi-Z nástrojovými vstupy, třípásmovými korekcemi s parametrickými středy pro každý kanál, efektovou jednotkou nebo 7-mi pásmovým grafickým ekvalizerem (125, 250, 500 Hz a 1, 2, 4, 8 kHz, +- 15 dB).

Pro kanály 19 až 22 je připraven jednoduše a rychle nastavitelný kompresor, v případě playbacku nebo nahrávání do počítače využijete USB rozhraní, jehož součástí je také interface pro komunikaci s platformami PC i Mac a samozřejmostí je i vypínání nebo aktivace zařazených efektů pomocí footswitche.

Mixážní pulty Mackie mají bytelnou konstrukci, kterou tvoří šasi z ocelového plechu a bočnice z odolného ABS plastu a můžete je také namontovat do rackové konzole. Předběžná cena kompaktního čtyřkanálového modelu ProFX4v2 byla pro americký trh nastavena na 130 dolarů, nejvyšší verze ProFX30v2 vyjde asi na 900 dolarů. V Evropě by se novinky měly objevit koncem léta.

Tagy Mackie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY