Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.05.2016 - 00:01

Mackie CR4BT a CR5BT: studiové monitory s Bluetooth

Studiové monitory Mackie řady CR se krátce po uvedení na trh staly díky svým zvukovým vlastnostem a nízkou cenou jedním z nejoblíbenějších výrobků v daném segmentu a tak není divu, že se firma rozhodla muzikantům a zvukařům nabídnout inovovanou sérii, do které patří modely Mackie CR4BT a CR5BT vybavené bezdrátovým rozhraním Bluetooth.

Obě verze disponují koncovým zesilovačem Class AB o výkonu 50 Wattů a kompaktní skelety o rozměrech 224x185x155 mm (CR4BT) respektive 259x229x175 (CR5BT) jsou vyrobeny z odolné MDF. Modely se liší průměrem středobasového reproduktoru s polypropylenovou membránou (průměr 4 nebo 5 palců) a od toho se také odvíjí rozdílné frekvenční rozhraní 70 Hz - 20 kHz (CR4BT) a 60 Hz - 20 kHz (CR5BT) a maximální SPL s hodnotou 100 nebo 103 dB.

Výškový tweeter o průměru 0.75 palce, stejně jako ovládání a konektivita, jsou u obou typů shodné. Zadní strana aktivního monitoru je osazena dvojicí jackových vstupů (bal/unbal), dvěma konektory RCA, přepínačem pozice ve stereu (L/R), síťovým spínačem a svorkami pro připojení pasivního boxu. Pro lepší přednes basového pásma jsou kabinety vybaveny zadním basreflexem.

Na přední straně aktivního boxu s pro sérii CR tradičními zelenými kruhy okolo prolisů šachet měničů najdeme potenciometr celkové hlasitosti a nad ním tlačítko Bluetooth pro nastavení propojení s externím zdrojem audio signálu. V pravém dolním rohu jsou umístěny minijackové zdířky pro sluchátka a Aux In.

Multimediální kompaktní monitory Mackie CR4BT a CR5BT s výborným poměrem cena/výkon jsou ideální volbou pro domácí studio, postprodukci, editaci videa a další aplikace. Novinky jsou už k dostání i na českém trhu a jejich cena se pohybuje okolo cca 5 400 Kč za pár CR4BT a asi 6 700 Kč v případě větších CR5BT. V balení najdete také veškerou potřebnou kabeláž a izolační akustické podložky minimalizující případné interference basových frekvencí.

Tagy Mackie
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY