Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní kytarový gig bag Mono M80 Vertigo Ultra

Firma Mono, specializující se na vývoj a produkci nástrojových pouzder a další obalové techniky, představila novou vlajkovou loď v kategorii gig bagů pro elektrické kytary. Profesionální model M80 Vertigo Ultra vychází z předchozí úspěšné série M80 Vertigo, ale přináší řadu vylepšení, týkajících se odolnosti, ergonomie, organizace a mobility, díky nimž má být podle slov výrobce život na cestách hračka. Modifikace zahrnuje i vyšší zabezpečení nástroje a použití nejnovějších high-tech materiálů.

Vnější vrstva z balistického nylonu 1680D zajišťuje voděodolnost a extrémní pevnost, vybrané vnější panely jsou nyní opatřeny reflexním lemováním, stabilitu zvyšují boční odepínací přezky doplněné bederním pásem, a aby se zabránilo proniknutí rozlitých tekutin, bylo zavírání pouzdra osazeno kvalitními zipy YKK s těsnící páskou.

Ramenní popruhy dostaly dodatečné polstrování a přirozené zakřivení navržené tak, aby ergonomicky pásy přiléhaly k ramenům, zatímco polstrování zadní části poskytuje větší komfort. Spodní část gig bagu chrání firemní systém The Boot, posouvající ochranu kytary na novou úroveň. Díky použití výrobních technologií z obuvnického průmyslu se Vertigo Ultra odráží od betonu jako běžecké tenisky a speciálně tvarovaný gumový segment se stélkou EVA chrání při vertikálním pádu také nástrojové rolny.

Nově navržená, lehce odnímatelná patentovaná kolečka Freeride lze pomocí nylonových pásů se suchým zipem upevnit na pryžové dno pouzdra. Integrována byla přihrádka na notebook nebo tablet a několik vnitřních síťovaných kapes. Nechybí trojité nástavce s D-přezkami, které slouží k připevnění volitelného modulárního kufru Classic Tick pro uložení různých doplňků, a látkový přívěsek Go Play nahradil odolný kovový typ.

Gig bag je vybaven také patentovaným systémem Headlock, držícím krk kytary ve stabilní pozici – není nutné žádné upínání, zapínání ani řemeny, stačí jen vložit kytaru do pouzdra a krk si v Headlocku najde přirozené místo k odpočinku. Po zavření pouzdra se Headlock automaticky upne na krk a drží jej pevně na místě. Systém je kompatibilní s různými šířkami a profily krku, takže svou práci bez problémů zastane v případě šesti, sedmi i osmistrunných nástrojů.

Luxusní kytarový gig bag Mono M80 Vertigo Ultra s vnějšími rozměry 113 x 41.9 x 15.3 cm a vnitřním prostorem 106.7 x 36.8 x 7.6 cm je vhodný pro většinu kytar s konvenčně tvarovaným tělem, jako jsou Stratocastery, Telecastery, Jazzmastery, Les Pauly, SG, superstraty Ibanez, Suhr, ESP apod. Oficiální cena byla nastavena těsně pod hranicí 350 dolarů.

Tagy Mono Mono M80 Vertigo Ultra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY