Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní Gibson Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition

Gibsonův Custom Shop zařadil do nabídky další edici signovaného modelu kytaristy a frontmana thrashmetalových Megadeth. Prémiová verze nesoucí označení Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition je dostupná v transparentní úpravě korpusového topu z plamínkového javoru v odstínu Red Amber Burst, druhá varianta dostala vzhledem ke klasickému černému laku Ebony VOS standardní javorový top.

Mahagonový korpus kombinovaný se zmíněným javorovým topem má horní obvodové hrany chráněny pětivrstvou bílou výložkou, dodávající těmto nástrojům luxusní vzhled, pro finální nástřik byl použit nitrocelulózový lak umožňující dřevu dýchat a postupně zlepšovat své rezonanční vlastnosti. Lepený krk z jednoho kusu mahagonu je opatřen subtilním profilem Slim Taper a stejně jako u předchozích FV sérií Gibson „Dave Mustaine“ byl původní šípovitý tvar hlavice nahrazen řešením převzatým z Exploreru.

Ebenový hmatník s bílými lemovkami a radiusem 12 palců nese 24 středně silných pražců medium jumbo, ořech Graph Tech TUSQ široký 43 mm a duální trojúhelníkové poziční značky z pravé perleti. Menzura byla vyměřena na 25.5 palců, struny jsou ukotveny skrz tělo a přes struník typu Chevron plus kobylku tune-o-matic míří do jednořadých ladicích mechanik Grover Mini.

Přenos zvuku obstarává dvojice pasivních humbuckerů Seymour Duncan Dave Mustaine Thrash Factor, ovládaných tradičním třípolohovým přepínačem, samostanými hlasitostmi a společnou tónovou clonou. Zmíněný přepínač i jackový výstup ve formě stratocasterovské vaničky, zapuštěné do vnitřního lubu horního rohu těla, dodala firma Switchcraft.

Oficiální cena Flyingů z poslední Mustaineovy série signovaných Gibsonů byla v případě americké části trhu nastavena na 6999 dolarů včetně kvalitního pevného pouzdra, certifikace a dalších doplňků. Každé barevné provedení z této limitované edice by mělo být údajně vyrobeno v počtu pouhých 75 kousků.

Tagy Gibson Gibson Dave Mustaine Flying V EXP Limited Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY