Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní akustiky Furch Red SR a Red LC

Moravská firma Furch, jejíž nástroje se v celosvětovém měřítku úspěšně prosazují i v konkurenci tradičních amerických značek, posílila nabídku akustických kytar z „barevné série“ o dva špičkové modely nesoucí označení Red SR a Red LC. Nástroje jsou postaveny z prémiových materiálů třídy master grade zahrnujících i exotická dřeva a design podtrhují bezchybně zpracované intarzie.

U obou verzí je možno vybírat z osmi tvarů korpusu a výrobce nabízí také devíti či dvanáctistrunné varianty a levoruké nebo barytonové provedení. Specialitou je unikátní konstrukční technologie zahrnující patentovanou výztuhu krku Furch CNR System, ladění přední i zadní desky a speciální lakování s plnými póry a vysokým leskem Full-Pore High-Gloss Finish.

Furch Red SR disponuje horní ozvučnicí ze smrku sitka a zadní deska včetně lubů je vyrobena z masivního indického palisandru. U modelu Red LC byl pro přední ozvučnou desku zvolen alpský smrk a luby se zadní deskou tvoří exotické dřevo cocobolo s výraznou kresbou.

Mahagonový krk s profilem Soft-V nese hmatník z odolného středoamerického dřeva ziricote, ze stejného materiálu je plátek kryjící hlavici krku a základna kobylky osazená ebenovými kolíčky a kompenzovaným sedlem ze směsi Tusq (celková rozteč strun 55 mm). Tento kompozit byl využit také u nultého pražce s volitelnou šířkou 43/45/48 mm.

Rozeta je vykládána prstencem ze zeleného abalonu doplněného havajskou koou, intarzie na hmatníku a lineární polohové značky tvoří bílá perleť, inlay na hlavici je z lístků abalonu, zadní hrany korpusu lemuje bílá linka s pruhem z koy a pro dekoraci hran přední desky byl vybrán abalon kombinovaný s černou a bílou lemovkou. Ladění obstarávají spolehlivé strojky Gotoh 510 SP se stříbřitou patinou, černými rondely a převodem 1:21.

Ceny akustických kytary Furch Red SR a Red LC byly v případě českého trhu nastaveny výrobcem na cca 67 200 Kč (Red SR) respektive 89 900 Kč (Red LC) včetně pevného pouzdra Hiscox. Vedle popisovaných novinek zařadila firma do nejvyšší produktové řady i verze Pure SR a Pure LC, které převzaly parametry předchozích modelů Furch Red Plus.

Tagy Furch Furch Red SR Furch Red LC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY