Přejít k hlavnímu obsahu
Lucie Redlová | Foto: Ivan Dostál
Lucie Redlová | Foto: Ivan Dostál
redakce -

Lucie Redlová pokřtí sólovou desku lidovek, zve na slivovici i frgály

Po dvaceti letech naplno navázala na odkaz svého otce Vlasty Redla a natočila sólovou desku plnou lidovek. Nyní Lucie Redlová album Lidová Redlová pokřtí v pražském Paláci Akropolis, kde 7. září zahraje v triu s rytmikou Ivana Trpíka a Milana Kratochvíla ze své doprovodné kapely Garde. Jako host se v několika skladbách představí také klarinetista Ondřej Vychodil. Z Valašska s sebou písničkářka přiveze i slivovici a frgály. V říjnu desku pokřtí také v Brně.

Album Lidová Redlová obsahuje jedenáct písniček, z toho půl tuctu valašských a slovenských lidovek. Sklidilo krásné ohlasy, hudební kritika o něm mluví jako o „velké oslavě muzikantství postavené na našich lidových kořenech“ nebo albu, které „zvolna kráčí vstříc čiré kráse. Osekané na kostru, citlivé a cituplné. Naplněné láskou až za hrob“. Na desce jsou ve stejném poměru namíchány písničky smutné i veselé. Autorských skladeb má Redlová na nahrávce celkem pět, sama nahrála prakticky všechny kytary a mandolíny. Ke třem z nich písničkářka, jež se dosud opírala zejména o texty cizích autorů, napsala hudbu i text.

Koncertní podobu nových skladeb od vydání alba už Redlová stihla otestovat v domácím prostředí Valašského Meziříčí i na několika letních festivalech. „Kromě nových písniček budeme hrát i věci z předchozích nahrávek, desek První, poslední i Křižovatka a EP Otázky. A jelikož jsme z Valašska, na křtu nebude chybět ani slivovice a frgály,“ říká Redlová.

Lucie Redlová | Foto: Ivan Dostál

Desku ve zlínském Studiu V Redlová natočila ve spolupráci s hudebníkem a producentem Jiřím Hradilem (Tata Bojs, Lesní zvěř, Hrubá Hudba), horňáckým primášem Petrem Mičkou a jeho muzikou, baskytaristou Petrem Vavříkem nebo bubeníkem Marcelem Gabrielem. Živou podobu skladeb ovšem předvede s muzikanty ze své kapely Garde, s nimiž hraje už třináct let, Ivanem Trpíkem (baskytara, kytara, zpěv) a Milanem Kratochvílem (bicí, zpěv). „Kluci se celý nový repertoár naučili a místy ho drobně upravili. Na klarinet s námi bude hostovat Ondřej Vychodil (Bára Zmeková, Jump into the Field) a v jedné skladbě na klavír alespoň z looperu zahraje i ‚vyexportovaný‘ producent Jura Hradil,“ doplňuje Redlová k pražskému koncertu.

Křest alba Lidová Redlová proběhne 7. září od 20.00 v pražském Paláci Akropolis na Malé scéně. V Brně na Flédě se Redlová album chystá pokřtít jako speciální host Hrubé Hudby Jiřího Hradila a Petra Mičky 13. října.

Tagy Lucie Redlová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY