Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

LTD JM-II: superstrat Joshe Middletona

Britský kytarista Josh Middleton, člen progmetalových kapel Sylosis a Architects, je dlouhodobým uživatelem nástrojů z produkce firem ESP/LTD, což se otisklo v následné spolupráci, jež vyústila v luxusně vyhlížející superstrat LTD JM-II z edice Signature Series. Model, představující finančně dostupnější alternativu známé řady ESP M-II, je osazen aktivními snímači značky Fishman a nabízí několik úprav navyšujících komfort hry.

Pro základ korpusu byla vybrána olše doplněná javorovým topem s výraznou obláčkovou kresbou. Krk opatřený rychlým profilem Extra Thin-U je lepen ze tří kusů javoru ošetřeného tepelnou úpravou a spoj řešený pomocí čtyř vrutů s kovovou destičkou má zkosenou hranu pro pohodlnější přístup levé ruky k nejvyšším polohám.

Hmatník z ebenu macassar zdobený lemovkou nese 24 masivních XJ jumbo pražců z nerezové oceli, čtvercovým pozičním značkám sekundují luminiscenční body vsazené do horní hrany, plastový ořech je široký 42 mm a menzura činí standardních 25.5 palců.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a procházejí přes kobylku Gotoh typu tune-o-matic, zapuštěné na Middletonovu žádost hlouběji do javorového topu, čímž se snížila výška strun nad korpusem a pravá ruka tak může s nástrojem svírat přirozenější úhel. Stabilitu ladění zajišťují firemní uzamykatelné strojky a hardware je stříkán černým lakem.

Kytara disponuje dvojicí aktivních humbuckerů Fishman Fluence Modern (krk Alnico, kobylka keramický magnet), ovládaných třípolohovým páčkovým přepínačem, společnou hlasitostí a tónovou clonou s integrovaným push/pull spínačem pro výběr voicingových režimů. Signovaný LTD JM-II Josh Middleton je dostupný v elegantním transparentním provedení  Black Shadow Burst, oficiální cena se bude na evropském trhu pohybovat okolo 1500 eur včetně pevného pouzdra.

Tagy ESP LTD LTD JM-II Josh Middleton

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY