Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.07.2021 - 00:01

Limitovaná edice PRS Joe Walsh McCarty 594 Singlecut

Firma PRS zahájila produkci signovaného modelu Joe Walsh Limited Edition McCarty 594 Singlecut, který odráží vkus a preference dvou výrazných osobností spjatých s hudebním průmyslem. Tou první je Ted McCarty, bývalý spolupracovník Gibsonu a poté mentor začínajícího Paula Reeda Smithe, jenž se svému rádci před lety odvědčil několika kytarovými edicemi s označením McCarty, včetně řady 594. Druhou legendou je Joe Walsh, kytarista skupiny Eagles, jehož první deskou natočenou s touto kapelou byl slavný titul Hotel California (1976) s možná ještě slavnějším úvodním stejnojmenným trackem, korunovaným vzájemně si odpovídajícími sólovými party dvou kytar, hranými Walshem a autorem songu Donem Felderem.

Pro danou sérii nástrojů typická konstrukce blízká Les Paulu disponuje mahagonovým korpusem potaženým dvěma pláty javoru s výraznou plamínkovou kresbou, lepený mahagonový krk s klasickým kulatějším profilem Pattern Vintage doplňuje hmatník z tmavého brazilského palisandru, osazený 22 středně silnými pražci z nerezové oceli, lemovkami hran a samozřejmě pozičními značkami ve tvaru letícího jestřába, provedené v old-school stylu.

Pro nástroj s menzurou 24.594 palců byl vybrán struník ze zinkové slitiny a kobylka tune-o-matic. Na hlavici, nesoucí krytku šachty šroubu výztuhy zdobenou nápisem „Joe Walsh Ltd“, najdeme ladicí vintage strojky s tulipánovými platovými rondely. Kovové komponenty mají niklovaný povrch. Zvuk přenáší dvojice firemních humbuckerů 58/15 LT + navázaná na třípolohový páčkový switch, samostatné hlasitosti a tónové clony opatřené push/pull rozepínáním cívek.

PRS Joe Walsh Limited Edition McCarty 594 Singlecut je nabízen v lehce patinovaném transparentním provedení McCarty Sunburst Gloss „Cracking“ Nitro, oficiální cena byla nastavena na 6550 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra. Každý kousek z této speciální kolekce nese podpis Walshe i Paula Reeda Smithe.

Do distribuce zamíří celkem 200 nástrojů, ale je otázkou, zda se některý exemplář objeví i na evropském trhu, protože brazilský palisandr, použitý na stavbu hmatníku, stále podléhá ustanovením zahrnutým do environmentální úmluvy CITES, zakazující tento druh dřeva vyvážet přes hranice.

„Nemám rád nové kytary, ale po vybalení z krabice je to naprosto perfektní. Všechny věci na nové kytarě, které musím vždy upravovat, jsou zde již hotové. Děkuji, Paule,“ komentuje Joe Walsh své první seznámení s finální verzí signatury PRS.

Tagy Paul Reed Smith PRS Joe Walsh McCarty 594 Singlecut
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY