Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 29.06.2020 - 00:01

Limitovaná edice komba Blackstar HT Club 40 MkII Black & Blue

Druhá generace lampového komba HT Club 40 z produkce Blackstaru sklidila řadu kladných recenzí, a v danné kategorii se stala bestsellerem, jehož pozitiva nyní britský výrobce využil u speciální série, která dostala označení HT Club 40 MkII Black & Blue Edition. Novinka se od úspěšného předchůdce neliší pouze barevným provedením, ale přináší také několik modifikací s poměrně zásadním vlivem na výsledný zvuk.

Jedním z výrazných rozdílů ve srovnání s původních verzí je přepracovaná koncová sekce, kde byly elektronky EL34 nahrazeny dvojicí prémiových lamp TAD Blackplate RCA 6L6GC-STR, certifikovaných společností Tube Amp Doctor, která u těchto replik vintage elektronek Philips/Sylvania STR (známé také jako MESA 6L6GC-STR415) zaručuje kromě spolehlivosti, nízké mikrofoničnosti či přesného spárování také detailní projekci tónu s kultivovanými výškami, plnými basy a muzikální saturací.

Původní reproduktor Celestion Seventy 80 nahradil osvědčený dvanáctipalcový Celestion Vintage 30, dodávající zvuku výraznější středy a integrován byl opět obvod Dynamic Power Reduction snižující maximální výkon powerampu ze 40 na 4 watty, takže hráči dávající přednost vyšší kompressi vytaveného koncového zesilovače  mohou tuto vlastnost využít při únosnějších hlasitostech.

Podobně jako standardní varianta nabízí limitovaná edice dvoukanálový preamp s voicingy American / British Clean, Classic / Modern Overdrive, digitální reverb vybavený režimy Dark / Light (room nebo plate), dvojici vstupů pro footswitche, emulované výstupy, efektovou smyčku, USB port se 4 výstupními větvemi (dry, preamp, stereo emulace) a trojici zdířek pro boxy s impedancemi 1x16/2x16/1x8 ohmů.

Limitovaná edice komba Blackstar HT Club 40 MkII Black & Blue se světle modrým tolexovým potahem, čelním panelem v barvě slonové kosti a kovovým emblémem zdobícím zadní ozvučnici je na českém trhu dostupná za cenu pohybující se pod hranicí 27200 Kč. Součástí balení je i dvoutlačítkový footswitch FS-15 přepínající kanály a voicingové mody. Širší možnosti ovládání nabízí pěticestný spínač Blackstar FS-14.

Tagy blackstar Blackstar HT Club 40 MkII Black & Blue
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY