Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Gibson Mike Ness 1976 Les Paul Deluxe

Mike Ness, kytarista a frontman kalifornské punkrockové party Social Distortion, je dlouhodobým příznivcem a uživatelem nástrojů Gibson. Jedním z jeho nejoblíbenějších kousků je LP Goldtop ze sedmdesátých let, takže když přišla od nashvillské společnosti nabídka na postavení signovaného modelu, bylo jasné, jaký nástroj se stane předlohou tohoto projektu. Řadou koncertních štací poznamenaný Les Paul si převzal firemní Custom Shop a společně s divizí Murphy Lab vyrobil přesnou repliku s označením Mike Ness 1976 Les Paul Deluxe.

Tělo má stejně jako modifikovaný originál sendvičovou konstrukci tvořenou dvěma mahagonovými přířezy s centrálním javorovým plátem a topem ze stejného dřeva. Tři kusy javoru byly použity také na stavbu krku s detailně okopírovaným profilem Mike Ness Custom, hmatník z indického palisandru nese 22 silnějších jumbo pražců, perleťové poziční značky a nylonový ořech široký 42.3 mm.

V minulosti Ness vyměnil původní minihumbuckery za single coily P90, které byly při návrhu repliky v dílnách Customu  Shopu opatrně rozebrány, přeměřeny a na jejich základě navinuty verze Custom Soapbar P-90. Ovládání nijak nevybočuje z klasického standardu Gibsonu – 2 x Volume, 2 x Tone s keramickými kondenzátory a třípolohový páčkový přepínač Switchcraft.

Mechanika TonePros se skládá ze struníku stopbar a pevné kobylky tune-o-matic, ladění mají na starost strojky Gotoh a niklovaný hardware dostal decentní patinovanou úpravu , o kterou se postaral tým ze sekce Murphy Lab, jenž také vytvořil opotřebovaně působící finální vrstvu popraskaného nitro laku, různé oděrky a korpus opatřil nálepkami s nápisy Orange County, I Voted a obrázkem Horsepowera, kresleného maskota obchodu s autodíly Clay Smith Cams.  

Sběratelské limitovaná edice Gibson Mike Ness 1976 Les Paul Deluxe s logem z pravé perleti a perfektně provedenou relic úpravou Murphy Lab Aged si výrobce cení na cca 9000 dolarů. Součástí dodávky je pevné pouzdro Deluxe Protector z lisovaného plastu, certifikace a popruhové zámky Dunlop.

Tagy Gibson Gibson Mike Ness 1976 Les Paul Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY