Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Fender Custom Shop Phil Lynott Precision Bass

Basovou novinku v portfoliu Fenderu představuje limitovaný model Fender Custom Shop Phil Lynott Precision Bass, který je replikou oblíbeného Precisionu baskytaristy a vůdčí osobnosti kapely Thin Lizzy. Výrobu nástroje si vzal na starost zkušený kytarář firemního Custom Shopu John Cruz, jenž stál také u zrodu speciálů postavených např. pro Bruce Halla (REO Speedwagon), Micka Marse (Mötley Crüe), Duffa McKagana (Guns N' Roses) nebo Brada Whitforda (Aerosmith).

Korpus ze dvou kusů výběrové olše je stříkán tenkou vrstvou nitro laku umožňujícího dřevu přirozeně stárnout a zlepšovat své rezonanční vlastnosti, javorový krk s profilem 1975 U doplňuje hmatník z palisandru v kvalitě AAA o radiusu 7.25 palců nesoucí 20 silných jumbo pražců, nultý pražec široký 42 mm je vyroben z pravé kosti a menzura činí standardních 34 palců.

Jednoduše koncipovaná elektronika sestává z půleného středového single coilu Custom Shop Hand-Wound '78 SC Precision Bass zapuštěného do pickguardu se zrcadlovým efektem a tradiční ovládání tvoří potenciometr hlasitosti s tónovou clonou.

Struny kotví ve spolehlivé kobylce Fender Bad Ass II uchycené k tělu pěticí vrutů, ladění obstarávají klasické strojky s otevřenou mechanikou a velkými třílistými rondely, struny D, G jistí přítlačné kolečko, nechybí opěrka pro palec a většina hardwarových součástí má chromovanou úpravu.

Fender Custom Shop Limited Edition Phil Lynott Precision Bass v černém laku s decentní relic úpravou bude vyroben v počtu pouhých 60 kusů. Cena tohoto sběratelského kousku, vycházejícího z modelu ze sedmdesátých let, se v případě amerického trhu pohybuje okolo 12 500 dolarů. Součástí výbavy je luxusní pevný kufr Anvil, certifikace, kožený popruh, potítko, zámky pásu Dunlop, sluneční brýle ladící s pickguardem atd.

Tagy Fender Fender Custom Shop Phil Lynott Precision Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY