Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Fender American Acoustasonic Stratocaster Exotic

Půl roku po premiéře elektroakustického hybridního modelu American Acoustasonic Stratocaster přichází Fender s luxusněji pojatou limitovanou edicí Exotic, u níž byly ke stavbě použity exkluzivní materiály. Podobně jako v případě speciální řady Acoustasonic Telecaster Ltd se v nabídce objeví dvojice nástrojů v provedeních Cocobolo a Ziricote s patentovanou emulační technologií, která u daných modelů nabídne zvukový charakter klasického Stratu a několika typů akustik.

Krk i korpus verze s topem z jednoho kusu dřeva cocobolo je vyroben z bílé limby, zatímco u varianty se ziricotovým topem byla u těchto částí použita černá limba. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců, jenž je oproti standardní edici Acoustasonic zapuštěn do masivu krku s profilem Modern Deep-C a z důvodu zachování designové celistvosti nemá poziční značky, nese 22 pražců a ořech ze směsi Graph Tech TUSQ široký 42.86 mm.

Ze identického kompozitu je i kompenzované sedlo a kotvící kolíčky kobylky typu MA (Modern Asymmetrical) s ebenovou základnou, firemní ladicí strojky s uzavřenou mechanikou jsou opatřeny černými rondely, spoj krku a těla je řešen pomocí ergonomicky tvarovaného spoje umožňujícího pohodlnější přístup k vyšším polohám a menzura činí 25.5 palců.

Stejně jako u předchozích verzí Acoustasonic Stratocaster sestává elektronika z magnetického kobylkového single coilu Fender Acoustasonic Noiseless N4, interního senzoru, piezo snímače Fishman s enhancerem a obvodu Acoustic Engine disponujícího desítkou režimů se zvukem různých typů nástrojů. Straty jsou také vybaveny technologií SIRS, poskytující dynamický a reálný projev i při hře bez zesilovače.

K ovládání slouží pětipolohový nožový switch, hlasitost a multifunkční potenciometr Mod s přepínáním voicingů (A/B) a nastavením jejich vzájemného poměru. Aktivní okruh napájený článkem dobíjitelným pomocí micro-USB portu umožňuje volbu následujících modů:

Electric (pozice 1): mod A – Fender Electric Fat/Semi-Clean, mod B –  Fender Electric Dirty
Acoustic & Electric (pozice 2): mod A – Engelman Spruce/Rosewood Dreadnought, mod B – Fender Electric Clean
Percussion + Enhanced Harmonics (pozice 3): mod A – Sitka Spruce/Rosewood Auditorium, mod B – perkusivnější atak + bohaté harmonické
Alternative Acoustics (pozice 4): mod A – Sitka Spruce/Walnut Small Body Short Scale, mod B – Sitka Spruce/Mahogany Americana Dreadnought
Core Acoustics (pozice 5): mod A – Sitka Spruce/Mahogany Dreadnought, mod B – Sitka Spruce/Rosewood Concert Slotted Headstock

Oficiální cena nástrojů z limitované kolekce Fender American Acoustasonic Stratocaster Exotic byla v případě českého trhu nastavena okolo hranice 80000 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra.

Tagy Fender Fender American Acoustasonic Stratocaster Exotic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY