Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.10.2016 - 00:01

Limitovaná edice Epiphonu Joe Bonamassa Firebird-I

Jeden z nejvýraznějších představitelů současného bluesrocku, kytarový mág Joe Bonamassa, se může pochlubit už čtvrtým modelem signovaného nástroje této značky, kterým je kopie jeho oblíbeného a raritního Gibsonu Firebird z roku 1963. Novinka s označením Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa "Treasure" Firebird-I Outfit je osazena replikou vintage minihumbuckeru Gibson, jenž vznikal v těsné spolupráci Bonamassy a návrhářů z nashvillské centrály Gibsonu.

Typicky tvarované mahagonové tělo doplňuje průchozí krk lepený z devíti kusů mahagonu a ořechu s kulatějším profilem 1960 Rounded C přesně okopírovaným podle originální předlohy disponuje duální výztuhou a palisandrový hmatník s plochým čtvrnáctipalcovým radiusem nese 22 středně silných pražců.

Stejně jako verze Firebirdů z šedesátých let je i Epiphone vybaven pouze kobylkovým snímačem, kterým je Epiphone ProBucker FB720 s dvojicí magnetů Alnico II a ocelovým pouzdrem. Minihumbucker s odporem cca 7.85 kOhm produkuje jasný, čitelný tón s hřejivými basy a citlivým atakem. Ovládání sestává z potenciometrů hlasitosti a tónové clony se stylovými knoby Gold Top Hat.

Hardware tvoří kombinace odlehčeného struníku a kobylky (tzv. Wrap-Around) a na reverzní hlavici najdeme šestici ladicích strojků Kluson Reissue Firebird/Banjo Tuners se zvonečkovými rondely, horizontálním systémem uchycení a ladicím převodem 12:1.

Sám Bonamassa se po srovnávacím testu vyjádřil, že nová série hraje lépe než některé staré Firebirdy z jeho rozsáhlé sbírky. O zvukových kvalitách signovaného Epiphonu Firebird-I se budete moci přesvědčit už koncem listopadu, kdy by se měly první kousky objevit na evropském trhu. Novinky budou nabízeny v transparentním laku Tobacco Sunburst nebo v elegantní úpravě Polymist Gold. Cena signatury včetně luxusního polstrovaného pouzdra a certifikátu se má pohybovat okolo 780 Euro.

Tagy joe bonamassa epiphone Epiphone Joe Bonamassa Firebird-I
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY