Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.01.2016 - 00:01

Limitovaná edice basového boxu Aguilar SL 112 Blue Bossa

Americký výrobce špičkových zesilovačů, boxů, efektů a dalšího příslušenství pro baskytaru, společnost Aguilar, zařadila do svého portfolia limitovanou edici kompaktního "dvanáctkového" kabinetu Aguilar SL 112 v modrém odstínu Blue Bossa. Stejně jako u původního modelu SL 112 je šasi této speciální verze vyrobeno z odlehčené překližky a hmotnost snižuje také reproduktor s neodymovým magnetem.

Elegantní vintage design je umocněn ochrannou síťkou v barvě pepř a sůl, doplněnou masivním rámečkem v jehož spodním rohu najdeme logo značky a také boční kožené ucho. Tuhost konstrukce z 12 mm překližky zvyšuje lepená zadní strana boxu, na které najdeme vaničku s ovládáním tweeteru, trojicí paralelních vstupů (2x jack, 1x Speakon Neutrik) a bassreflex pro lepší projekci spodních pásem.

Celkový výkon kabinetu s custom crossoverem dosahuje hodnoty 250 W při 8 Ohmech, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 37 Hz až 17 kHz a citlivost činí 99.9 dB. Rozměry 47x45x38 cm posunují tento model mezi nejmenší sériově vyráběné basové boxy s konfigurací 1x12 + horna a díky hmotnosti pouhých 11.34 kg může být ideální volbou pro řadu hráčů, jenž od svého aparátu vyžadují kromě skvělého zvuku i maximální mobilitu.

Aguilar SL 112 Blue Bossa bude dostupný v limitované sérii 250 kusů a firma jej hodlá vyrábět pouze v letošním roce. Cena na americkém trhu se pohybuje okolo 750 dolarů. Pro ty, kteří dávají přednost tradičnímu designu v černé barvě, Aguilar stále nabízí klasickou variantu SL 112 (viz. video) s cenovkou cca 24 000 Kč.

Tagy Aguilar
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY