Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitky z edice Fender Custom Shop Mid-Year Collection 2019

Na letním veletrhu NAMM si odbyla premiéru limitovaná edice kytar ze série Fender Mid-Year Collection 2019, jejíž produkci si vzala na starost elitní divize Custom Shop. Speciální řadu v patinovaném designu, která bude v nabídce firmy pouze po omezenou dobu, tvoří modely '55 Dual-Mag Strat Journeyman Relic, Roasted Poblano Strat Relic, '50s Vibra Tele Heavy Relic a Paisley Jazzmaster Journeyman Relic.

2019 Limited '55 Dual-Mag Strat Journeyman Relic má korpus ze dvou kusů výběrového jasanu, krk s profilem 54 Soft-V nese javorový hmatník s proměnlivým radiusem (7.25 až 9.5 palce) osazeným 21 pražci Dunlop 6105, trojici single coilů Custom Shop Hand-Wound Dual-Mag Strat doplňuje pětipolohový switch, ovladač společné hlasitosti a dvojice tónových clon, z nichž jedna je vybavena obvodem Greasebucket. Dostupná budou provedení Super Faded Sherwood Green Metallic, Super Faded Candy Apple Red a Aged White Blonde.

2019 Limited Edition Roasted Poblano Strat Relic je další evolucí této série a disponuje tělem z „pečené“ olše, javorový krkem s profilem 1959 C prošel identickou tepelnou úpravou, palisandrový hmatník o radiusu 9.5 palce nabídne 21 masivnějších jumbo pražců Dunlop 6100, tři singly Custom Shop Hand-Wound Ancho Poblano SC Strat jsou ovládány klasicky řešenou elektronikou s treble bleed modem tónových clon. Na výběr budou laky Aged Olympic White, Aged Black a Wide-Fade 2-Color Sunburst.

Pro korpus Telecasteru 2019 Limited Edition '50s Vibra Tele Heavy Relic byl vybrán celistvý masiv z prémiového jasanu a podobně jako u některých vintage Fenderů je krk s profilem 1957 Soft-V i hmatník s 21 pražci Dunlop 6105 vyroben z jednoho kusu javoru. Kytara vybavená kobylkovým singlem Custom Shop Hand-Wound '50-'51 Blackguard a krkovým humbuckerem Seymour Duncan® Seth Lover disponuje vibratem Fender/Bigsby B5 a na trh dorazí v odstínech Aged Butterscotch Blonde a Aged Black.

Základem modelu 2019 Limited Edition Paisley Jazzmaster Journeyman Relic je tělo ze dvou kusů výběrové olše a javorový hmatník s profilem Jazzmaster C je kombinován s palisandrovým hmatníkem nesoucím 21 pražců Dunlop 6105. Zvuk přenáší dva snímače typu P-90 Custom Shop Hand-Wound Jazzmaster ovládané hlasitostí, tónovou clonou, třípolohovým páčkovým přepínačem, posuvným switchem a dvojicí kolečkových potenciometrů. Hardware sestává z vibrata Vintage Jazzmaster, pevné kobylky RSD J-Bridge s dvěma bronzovými válečkovými kameny a firemních vintage strojků. Připraveny jsou úpravy Black Paisley nebo Pink Paisley s typickou grafikou.

Evropské ceny jednotlivých modelů z edice Fender Custom Shop Mid-Year Collection 2019 by se měly pohybovat v těchto relacích: 2019 Limited '55 Dual-Mag Strat Journeyman Relic – cca 4 200 eur, 2019 Limited Edition Roasted Poblano Strat Relic – cca 4 200 eur, 2019 Limited Edition '50s Vibra Tele Heavy Relic – cca 4 700 eur, 2019 Limited Edition Paisley Jazzmaster Journeyman Relic – cca 4 400 eur. K nástrojům je dodáváno luxusní pevné pouzdro, certifikace, popruh a další doplňky.

Tagy Fender Fender Custom Shop Fender Custom Shop Mid-Year Collection 2019

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY