Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.12.2021 - 00:01

Lexus LC Stratocaster z Fenderova Custom Shopu

Fender se nebrání spolupráci s automobilovými značkami, o čemž svědčí několik modelů, včetně různých raritek z produkce firemního Custom Shopu. Zatím poslední kreaci tohoto typu představuje limitovaná série Lexus LC Stratocaster, jejíž výrobu si vzal na starost kytarář Ron Thorn, Principal Master Builder zmíněné elitní divize. Nástroj se může pochlubit exkluzivní povrchovou úpravou Structural Blue, měnící různé odstíny modré barvy v závislosti na úhlu pohledu.

Zvláštní odstín je inspirován motýlem Morpho, jehož neobvykle velká duhově modrá křídla vytvářejí iluzi, že se tento krásný hmyz ztrácí a znovu objevuje za letu. Tato šarže barvy byla použita pouze u kupé a kabrioletu Lexus LC 500 Inspiration Series, a u Fenderu se rozhodli přiblížit designu těchto vozů také černými imbusovými šrouby kotvícími elektroniku, krk a jednovrstvý pickguard evokující plát karbonu.

Vůbec poprvé byly u kytary z Custom Shopu použity nové jednocívkové snímače Ultra Noiseless Vintage Strat, ovládané tradičním pětipolohovým switchem, společnou hlasitostí a pouze jednou tónovou clonou. Potenciometry dostaly krytky z broušeného hliníku s designem používaným u sound systémů v supersportech firmy Lexus.

Tělo je lepeno ze dvou kusů výběrové olše, a pro stavbu krku, šroubovaného přes destičku s logem Lexusu, byl zvolen javor s plamínkovou krasbou v kvalitě AAA, opatřený profilem Modern-C. Stejně jako typ snímačů měl u modelů z Custom Shopu premiéru i hmatník ze směsi Richlite v elegantním modročerném odstínu, s radiusem 12 palců, luminiscenčními bočními značkami a 22 pražci medium jumbo z nerezové oceli.

Struny jsou upevněny v modernějším dvoupivotovém vibratu a přes grafitový ořech procházejí do uzamykatelných ladicích strojků Schaller Deluxe. Část hardwaru kryje vrstva černého chromu kombinovaná se saténovým chromováním základny vibrata, knoflíků ovladačů a komponentů mechanik. Fender Custom Shop Lexus LC Stratocaster bude vyroben v limitované kolekcí sestávající ze stovky nástrojů, cena se pohybuje okolo 6000 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra G&G zdobeného logem automobilky, certifikace, servisních klíčů, popruhu a dalších doplňků.

Tagy Fender Fendero Lexus LC Stratocaster Custom Shopu
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY