Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.09.2023 - 08:00

Levitate: song na bezkrkou kytaru

Rakouský kytarista a yotuber Bernth Brodträger přišel s dalším bizarním nápadem, tentokrát v podobě příznačně nazvané skladby Levitate, hrané na kytaru bez krku. Djentových podladěných rifů a whammy efektů dosahoval pomocí finančně vstřícnějšího topolového superstratu Ibanez AZES40 Standard se snímači v konfiguraci HSS, systémem dyna-MIX9 a ergonomicky tvarovaným spojem. Ten mu ale vlastně k ničemu nebyl, protože z nástroje demontoval krk, kterému navíc v místě za nultým pražcem uříznul hlavu.

Struny ponechal v ladicích strojcích a výšku tónů ovlivňoval natahováním levé ruky, v níž držel amputovanou kytarovou hlavici. „Nikdy jsem si nemyslel, že bych na tuhle věc mohl skutečně zahrát sólo,“ komentuje svůj pokus firemní hráč značky Ibanez. Talentovaný muzikant, absolvent Vídeňského hudebního institutu, je v současnosti na své první sólové evropské šňůře Waterworks Tour 2023, čítající desítku koncertů v Německu, Holandsku, Anglii, Francii, Švýcarsku a Itálii. Výsledek Brodträgerova bláznivého experimentu dokumentuje přiložené video.

Tagy Bernth Brodträger Bernth Brodträger – Levitate

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY