Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bernth Brodträger a akustika s nejdelším krkem

Šikovný kytarista a stále úspěšnější YouTuber připravil pro své fanoušky další bizarní experiment, tentokrát v podobě akustické kytary vybavené třemi krky, které jsou ovšem napojeny sériově za sebou, což z tohoto DIY projektu dělá pravděpodobně nejdelší akustiku na světě. Jako základ byla použita kytara Ibanez s výřezem cutaway, k jejímuž krku byl v prostoru třetího pražce pomocí elektrikářských stahovacích pásek připojen další (bezpražcový) krk a stejné řešení následovalo ještě jednou, tentokrát připevněním dvouoktávového krku z el. kytary Ibanez RG.

Každá menzura či krk má vlastní gumové struny i primitivní kobylku, přičemž ladění hlavního nástroje upravuje kapodaster. Vzhledem k rozměrům tohoto unikátního kousku je při hře nutno použít dva stojany a v reálu by ho měli obsluhovat tři hráči. Jak si s tímto nedostatkem Bernth poradil můžete zjistit na přiloženém videu s jeho novou skladbou Infinity. Track je společně s tituly Fireworks a Requiem dostupný i na Spotify.

Tagy Bernth Brodträger

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY