Přejít k hlavnímu obsahu
Pro začínající i pokročilejší zpěvačky i zpěváky je určený týden ve Slavonicích | Foto: Hlasohled
Pro začínající i pokročilejší zpěvačky i zpěváky je určený týden ve Slavonicích | Foto: Hlasohled
redakce - Čt, 09.07.2020 - 12:00

Letní vokální inspiromat: zlepšete zpěv s Dusilovou i Šoltisem

Chcete svůj hlasový projev a práci s dechem posunout dál, zlepšit se v improvizaci, rytmu nebo schopnostech sebepropagace? Týdenní pobyt ve Slavonicích s názvem Letní vokální inspiromat proběhne za účasti Lenky Dusilové, Daniela Šoltise, Alice Bauer a dalších zkušených lektorů. Ve dnech 15. až 22. srpna můžete být do toho. 

Práci s tělem zakusíte pod vedením slovenské performerky, tanečnice a choreografky Zdenky Brungot Svítekové, základy techniky dechu pro zdravý hlas přiblíží mezzosopranistka a pedagožka Markéta Cukrová. Techniku hlasu rozebere hlasová koučka, zpěvačka a sbormistryně Dita Kosmáková, vyučující podle mezinárodně uznávané inovativní metodiky Complete Vocal Technique. Se sbormistryní a členkou vokálního uskupení Skety Alicí Bauer nahlédnete pod povrch a capella a sborového zpěvu.

Na workshopech vystoupíte ze své komfortní zóny. Vokální improvizaci si vyzkoušíte se živelnou zpěvačkou a hlasovou koučkou Mirkou Novak, na průzkum autorské tvorby vyrazíte se skladatelkou a zpěvačkou Lenkou Dusilovou. Dále si s energickým bubeníkem Danem Šoltisem ověříte, že také pro zpěváky je základem všeho rytmus. Se základy hudebního PR pak účastníky seznámí hudební publicistka a ředitelka konference Nouvelle Prague, Anna Mašátová.

Letní vokální inspiromat pro amatérské i profesionální zpěváky pořádá spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová. Hlasohled se již patnáct let věnuje práci s lidským hlasem, pořádá hlasové dílny s českými i zahraničními lektory, hlasový projekt Zpěvomat a Hlasohra. Každoročně také organizuje konference o hlase s účastí zahraničních lektorů.

Více informací naleznete na www.hlasohled.cz.

Tagy zpěv Letní vokální inspiromat Ridina Ahmedová Lenka Dusilová Dan Šoltis

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY