Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.05.2016 - 00:01

Lehký a výkonný basový box Aguilar SL410X

Americký renomovaný výrobce basových aparátů Aguilar poprvé představil svůj nový "desítkový" box z kompaktní série SL na zimním veletrhu v Anaheimu a nyní se tato novinka dostává také na evropský trh. Model s označením Aguilar SL410X se kromě špičkového zvuku a masivního výkonu může pochlubit hmotností pouhých 22.2 kg a příjemnými rozměry 60x56x39.5 cm.

Stejně jako menší kabinet SL112 je i verze 4x10 vyrobena z odolné 12 mm překližky a pro zachování maximální tuhosti skeletu je zadní deska lepená. Pod odnímatelným předním rámečkem s ochrannou síťkou najdeme čtyři speciálně kalibrované 10-ti palcové 200 wattové reproduktory s neodymiovými magnety, které mají velký podíl na snížení váhy boxu.

O přenos vyšších frekvencí se stará fenolický tweeters integrovaným crossoverem, jehož potenciometr najdeme společně s dvojicí paralelně zapojených jackových zdířek a jednoho Speakonu na zadní vaničce. Pro výraznější projekci nejnižších kmitočtů je box osazen dvěma zadními bassreflexy. Frekvenční rozsah 800 wattového kabinetu se pohybuje v rozmezí 44 Hz–16 kHz a citlivost činí 100.3 dB. V nabídce se objeví 4 i 8 ohmová varianta a součástí jsou také odnímatelná kolečka.

Aguilar SL410x představuje ideální box pro mobilní hráče, kteří ocení vysoký výkon ukrytý v kompaktním a extrémně lehkém balení a také kvalitní, nekompromisní a flexibilní sound, jímž jsou výrobky této firmy z New Yorku pověstné.

Cena kabinetu, jenž byl redaktory magazínu Bass Player vyhlášen jedním z nejzajímavějších produktů letošního veletrhu NAMM, se bude pohybovat okolo hranice 1 600 Euro, což není zrovna malá částka, ale v tomto případě si pořizujete profesionální box nejvyšší kvality, při jehož vývoji a následné výrobě byl pečlivě promýšlen každý detail.

Tagy Aquilar

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY