Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.05.2018 - 00:01

Basový box Aguilar SL 212

Newyorský Aguilar, výrobce špičkových basových aparátů, efektů, snímačů a dalšího příslušenství, rozšiřuje edici odlehčených kabinetů řady SL o model boxu s označením SL 212 a výkonem 500 W, jenž bude stejně jako předchozí verze SL 112 a SL 410x dostupný kromě standardní černé varianty také v limitované sérii v elegantním šedém designu Dorian Grey.

Skelet vertikálního kabinetu s rozměry 73 x 48 x 46 cm a hmotností pouhých 20.4 kg je vyroben z prémiové voděodolné překližky o síle 12 mm a osazen dvojicí diagonálně umístěných dvanáctipalcových 250W reproduktorů. Pro zachování maximální pevnosti konstrukce má box lepenou zadní stěnu a oba speciálně navržené měniče s lehkými neodymovými magnety jsou do čelní ozvučnice montovány z přední strany.

Hlavní repra modelu s frekvenční odezvou v rozmezí 37 Hz až 16 kHz a citlivostí 102.9 dB doplňuje plynule nastavitelný výškový fenolový tweeter a samozřejmostí je integrovaný, pečlivě vyladěný crossover, jenž společně s optimálně navrženým objemem skříně napomáhá vyvážené zvukové projekci s masivními basy, artikulovanými středy a příjemnými výškami.

Konektivita sestává z konektoru Neutrik Speakon a dvojice paralelně zapojených jackových zdířek, umožňujících připojení dalšího boxu. Aguilar SL 212 bude zpočátku nabízen ve čtyřohmové verzi (varianta s impedancí 8 ohmů má následovat v řádu několika týdnů), cena novinky byla na českém trhu nastavena okolo 40 000 Kč a stejnou má i stříbřitěšedá limitovaná edice Dorian Grey.

Tagy Aquilar Aguilar SL 212

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY