Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.02.2017 - 00:01

Lehké a výkonné basové kombo Hartke HD500

Do série basových komb řady HD z produkce americké firmy Hartke přibyla nová vlajková loď v podobě modelu Hartke HD500. Pětisetwattový kompaktní aparát s dvojicí neodymiových reproduktorů, rozměry 521 mm x 495 mm x 30 5mm a hmotností pouhých 16 kg představuje vzhledem k osazení a výkonu jedno z nejmobilnějších komb své třídy.

Skelet je vyroben z kvalitní 1.6 mm překližky, osazen čelní ochrannou kovovou mříží a zadní bassreflex posiluje projekci nízkých pásem. Jednokanálový předzesilovač je vybaven potenciometrem hlasitosti, třípásmovými aktivními korekcemi se zdvihem +- 15 dB (basy 70Hz, středy 700Hz a výšky 5kHz) doplněnými vypínatelným filtrem Shape pro plynulé nastavení ekvalizační křivky ve frekvenčním rozmezí 100 až 900 Hz.

Pro přímé zapojení do mixážního pultu nebo nahrávacího zařízení je připraven symetrický XLR Direct Out konektor, nechybí čtvrtpalcový výstup sluchátek a na zadní straně šasi najdeme minijackový stereo vstup Aux In sloužící pro připojení externího audio zdroje (MP3, telefon, sekvencer apod.) .

Koncový pulsní zesilovač třídy Class D zásobuje výkonem 500W dva desetipalcové reproduktory HyDrive s neodymiovými magnety a papírovo-aluminiovými membránami. Tato patentovaná technologie, u jejíhož zrodu stál návrhář Larry Hartke, disponuje hřejivým a kulatějším zvukem typickým pro papírové membrány a hliníkový prstenec kolem vrchlíku dodává měniči potřebnou průraznost s velmi rychlým atakem.

Pokud nejste zastánci samostatných boxů a zesilovačů a od vašeho aparátu požadujete kromě kvalitního zvuku a jednoduchého ovládání také mobilitu, tak Hartke HD500 určitě zařaďte mezi kandidáty k případnému vyzkoušení. Novinka by se podle informací výrobce měla dostat do celosvětové distribuce v druhé polovině letošního roku a předpokládaná cena se má pohybovat pod hranicí 600 dolarů.

Tagy hartke Hartke HD500
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY