Přejít k hlavnímu obsahu
Vinnie Moore | Foto: Wikipedie
Vinnie Moore | Foto: Wikipedie
redakce - Út, 17.12.2019 - 10:30

Legendární Vinnie Moore zahraje v Praze, soutěžíme o dvě vstupenky

Máme tu dárek pro rockery! Americký kytarový mág Vinnie Moore společně s Yngwie Malmsteenem nebo také Tony MacAlpinem patří k nejvlivnější kategorii tzv. shredderského boomu z poloviny 80. let. A teď v rámci svého zimního turné plánuje jediný koncert v Česku: zahraje 22. ledna na pražské Nové Chmelnici.

Vřelému přijetí se Vinniemu dostalo už na prvním autorském albu Mind´s Eye, které vydal v roce 1986. Prestižní kytarové magazíny Guitar Player, Guitar i Guitar World ho tehdy označili za „nejlepšího nováčka“. Ostatně poměrně rychle se z desky prodalo přes 100 tisíc kusů.

Vinny Moore je už od roku 2003 součástí britské hardrockové legendy UFO, má za sebou ovšem i angažmá u mistra shock rocku Alice Coopera, s nímž se podílel také na legendárním albu Hey Stoopid z roku 1991. S UFO nahrál Vinnie šest desek, sólových alb má na kontě deset. Jeho čerstvá novinka se jmenuje Soul Shifter. Objevila se na ní také řada zajimavých hostů – baskytarista Rudy Sarzo (Quiet Riot, Ozzy Osbourne, Whitesnake) nebo klávesák Jordan Rudess (Dream Theater).

Jak můžete vyhrát 2 vstupenky na pražský koncert?

Stačí do čtvrtka 19. prosince 12.00 hodin mailem na redakce@frontman.cz správně odpovědět na jedinou otázku: V jakém roce Vinnie Moore zahájil svou kariéru profesionálního muzikanta? Následně do konce týdne vylosujeme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky (dohromady v hodnotě 1300 korun) na Vinnieho pražský koncert konaný 22. ledna.

EDIT: Vinnie Moore zahájil svou kariéru profesionálního muzikanta slavnou reklamou na Pepsi v roce 1985. To je i správná odpověď na výše uvedenou otázku. Výhercem dvou vstupenek je Ladislav Krýsl, gratulujeme.

 

Tagy Vinnie Moore

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY