Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.09.2015 - 00:01

Lampový všeuměl Laney L5-Studio

Britská firma Laney uvedla na trh flexibilní zesilovač Laney L5-Studio, jenž je v současné době nejmenším zástupcem aparátů řady Lionheart, která podle slov výrobce reprezentuje to nejlepší, co se společnost s více než čtyřicetiletou tradicí při vývoji celolampových zesilovačů naučila.

Už z názvu tohoto dvoukanálového kompaktního aparátu o rozměrech 90x420x185 cm a váze necelých 8 kg je patrné, že kromě klasického ovládání je novinka vybavena také řadou funkcí, které hráči ocení při nahrávání nebo domácím cvičení.

V preampu zesilovače najdeme trojici elektronek 12AX7 a koncový stupeň v zapojení Class A (Single Ended) využívá lampu EL84, která Studiu poskytuje výkon 5 W. Šasi z kvalitní překližky je oděno do modré koženky doplněné okrovou síťkou, která spolu s koženým uchem dodává aparátu sympatický a dnes tak oblíbený vintage design.

Chromovaný hlavní panel je osazen dvojicí nástrojových vstupů s rozdílnou citlivostí, společnými třípásmovými korekcemi, potenciometrem Tone (Presence) a Reverbem (digitál - studiová kvalita). Hlasitost čistého kanálu volíme knobem Clean Volume a zkreslení ovládáme potenciometry Drive a Drive Volume. Trojice páčkových spínačů slouží k aktivaci funkce Bright, přepínání kanálů a switch Run zastupuje známé Standby.

Hlavní síťový spínač je umístěn na zadním panelu stejně jako symetrický XLR DI výstup s možností odpojení země, přepnutí hlasitosti (+4 a -30dB) a aktivací simulace boxu. Samozřejmostí je rozhraní USB s vlastním nastavením výstupní citlivosti v rozsahu +- 12 dB a příjemnou vychytávkou je send konektor pro případný reamping.

Následuje sluchátkový výstup s potenciometrem Level a přepínačem zdroje zvuku (USB/Amp), AUX In pro připojení externího audio zařízení, send a return efektové smyčky s volbami -10 dB, 0 dB a Bypass a vstup pro footswitch přepínající kanály a reverb.

Poctivých lampových 5 Wattů je pro domácí cvičení a nahrávání příliš velká porce na to, abyste plně využili zvukových možností a nuancí vytavené koncového stupně a proto výrobce osadil aparát také druhým reproduktorovým výstupem s výkonem 0.5 Wattu.

Pokud uvažujete o pořízení variabilního celolampového zesilovače, který bude dobrým parťákem na klubových akcích a zkouškách a navíc disponuje bohatou výbavou pro recording a možností snížení výkonu, tak rozhodně vyzkoušejte nový Laney L5-Studio. Aparát je už dostupný i na českém trhu a jeho cena se pohybuje pod hranicí 15 700 Kč.

Tagy Laney
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY