Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.12.2017 - 00:01

Lampový overdrive TCE Tube Pilot

Vývojové oddělení společnosti TC Electronic je v závěrečných měsících letošního roku mimořádně aktivní, o čemž svědčí nejen 8 nových efektů z řady Analog Armada, které firma představila před pár týdny, ale také novinka v podobě prvního lampového zkreslení tohoto dánského výrobce. Overdrive s označením Tube Pilot disponuje skutečně minimalistickým ovládáním, ovšem mnohem podstatnější je z pozice zvuku osazení obvodu elektronkou 12AX7.

Preampová lampa, kterou najdeme v drtivé většině předzesilovačů klasických elektronkových aparátů, dodává plně analogovému "Pilotovi" tradiční sound vintage zesilovačů se skvělou dynamickou odezvou, transparentním a pevným tónem, vyváženým frekvenčním spektrem, bohatými harmonickými a typickou kompresí.

Spartánsky řešené ovládání overdrivu, jehož rozsah gainu se pohybuje na podobné úrovni jako např. u Marshallu Super Lead, sestává pouze s potenciometrů Out Level a Tube Drive, přičemž první z nich má dostatečnou hlasitostní rezervu, takže krabičku lze použít i jako clean boost k nakopnutí vstupu zesilovače.

Knoflík Tone ani jiné korekční členy zde tedy najdeme, což ale v tomto případě není mínusem, protože zkreslení má svůj jasně daný charakter s optimálně nastavenými pásmy, podobně jako je tomu např. u letitého a dnes velmi ceněného overdrivu Boss OD-1 z první série pedálů, které japonská značka uvedla na trh v roce 1977.

Tube Pilot je napájen 9V adapterem, jehož zdířka je stejně jako jackový vstup a výstup umístěna na čelní straně bytelného kovového šasi a nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass. Lampová novinka by se měla v distribuci objevit pravděpodobně v průběhu února za skutečně mimořádně příznivou cenu 49 eur.

Tagy TC Electronic TCE Tube Pilot

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY