Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.02.2018 - 00:01

Lampová komba Fender z edice Hot Rod IV

Série celolampových kytarových komb ze série Hot Rod, patřící k marketingově nejúspěšnějším aparátům značky Fender, se dočkala už čtvrté modelové generace. Tvoří ji čtveřice aparátů Fender Pro Junior IV, Blues Junior IV, Hot Rod Deluxe IV a Hot Rod DeVille 212 IV. Novinky, premiérově představené na zimním hudebním veletrhu NAMM 2018, disponují nejen upravenými obvody, ale změny se u některých verzí týkají i konstrukce boxu a výběru reproduktorů.

Fender Pro Junior IV, nejmenší zástupce této řady ve stylovém tweedovém designu, je osazen lampami 2x12AX7 a 2xEL84, reproduktorem Jensen P10R s průměrem 10 palců a koncový stupeň o výkonu 15 W dostal nový obvod s plynulejším nárůstem zkreslení, pevnějšími basy a citlivější dynamikou.

Vybavenější verze Blues Junior IV s výkonem identickým jako u předchozího modelu má nyní modifikovanou předzesilovací sekci produkující masivnější tón s plnými středy, pružinový reverb, footswitchem aktivovatelnou funkci FAT-boost a také nový dvanáctipalcový reproduktor Celestion A-Type.

Populární kombo Fender Deluxe IV s kanály Normal, Drive a More Drive a výkonem 40 W je nově osazeno reprem Celestion A-Type, upraveným preampem, novým okruhem pružinového reverbu a překližkový skelet byl nahrazen lehčí konstrukcí z borovicového masivu.

Vlajková loď v podobě modelu Deville IV bude dostupná pouze ve variantě 212 s dvojicí reproduktorů Celestion A-Type a stejně jako v případě Deluxe IV došlo k modifikaci preampu nabízejícího detailněji artikulující zkreslení, updatem prošel reverb a skříň je z borovice. Oba posledně jmenované aparáty budou dodávány včetně footswitche a měkkého obalu.

První kousky lampových komb Fender z nové edice Hot Rod IV se už začínají objevovat i na pultech českých obchodů, kde se jejich ceny pohybují v následujících relacích: Pro Junior IV - cca 15 500 Kč, Blues Junior IV - cca 18 400 Kč, Hot Rod Deluxe IV - cca 25 700 Kč a Hot Rod DeVille 212 IV - cca 30 000 Kč.

Tagy Fender Fender Hot Rod IV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY