Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 08.09.2014 - 09:33

Ladička TCE PolyTune 2 Mini: malá, rychlá a přesná

Loni uvedl dánský TC Electronic na trh další generaci populární ladičky PolyTune ve verzi 2 a téměř přesně po roce tu máme také její menší variantu TCE Polytune 2 Mini. Kompaktní rozměry a variabilita nastavení a způsobů ladění dělají z novinky důležitého a nenáročného pomocníka do každého pedalboardu.

Šasi TCE PolyTune 2 Mini je identické s předchozím mini modelem, včetně masivního footswitche s přepínáním true bypass, asymetricky umístěnými vstupními a výstupními jacky a souosým konektorem 2.1 mm pro 9V napájení, který společně s tlačítkem volby ladícího modu najdeme na pravém boku krabičky.

Ladička disponuje celkem třemi režimy ladění - standardním chromatickým s přesností 0.5 centu, polyfonním (lze zahrát všechny struny naráz a poté dolaďovat) a nově i precizním režimem Strobe s přesností ladění 0.1 centu. Samozřejmostí je možnost podladění (až o 5 půltónů) a nechybí ani mody Drop D (ladění DADGHE) a Capo (simulace kapodastru na 1. až 7. poloze).

Dobrou zprávou je, že se vývojářům TCE podařilo u obvodu znatelně zrychlit zpracování průchozího signálu, takže zobrazení daných tónů je dílem okamžiku. Inovací prošel také displej osazený zelenými a červenými diodami, který je nyní lépe viditelný i při jasně nasvíceném pódiu. Míra kontrastu Retina displeje je automaticky regulována světelným senzorem.

Ladička TC Electronic PolyTune 2 Mini je vyráběna v bílém provedení nebo v černém laku (verze Noir). V Evropě se tuner objeví už v průběhu září a předpokládaná cena se bude pohybovat okolo 80 Euro.

Tagy TC Electronic PolyTune 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY