Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 20.09.2021 - 08:00

Kytary a basy Fender z nové edice Player Plus

V roce 2018 představil Fender edici Player, která ve firemním portfoliu nahradila populární řadu American Standard, zahrnující finančně nejdostupnější nástroje vyráběné v kalifornských dílnách. Letos se značka rozhodla tři roky starou mexickou kolekci rozšířit o luxusnější sérii Fender Player Plus, tvořenou kytarami Stratocaster Player Plus SSS, Stratocaster PP HSS, Telecaster PP, Nashville Telecaster PP a baskytarami Precision PP a také Jazz Bass PP, který bude dostupný i v pětistrunné verzi. Novinky se od předchozích modelů Player liší především typem snímačů, zapojením elektroniky, upraveným hmatníkem a v neposlední řadě i rozdílnou nabídkou povrchových úprav.

Společným rysem celé kolekce jsou olšové korpusy, javorové krky s pohodlným profilem Modern-C, pro stavbu hmatníků o plošším radiusu 12 palců byl použit javor nebo odolné dřevo pau ferro s vlastnostmi palisandru, pražce mají velikost medium jumbo, ořech je vyroben ze syntetické kosti a finální povrch těla obstarává vrstva polyesterového laku, krky jsou stříkány saténovým uretanovým lakem.

Zásadní upgrade představují nově navržené bezšumové jednocívkové snímače Player Plus Noiseless, u kytar najdeme uzamykatelné ladicí strojky a v rámci celé kolekce také už zmíněný modernější radius hmatníku se zakulacenými hranami, navyšující komfort hry levé ruky, což mohou potvrdit vlastníci dražších sérií Fenderu.

Stratocaster SSS s trojicí single coilových snímačů je osazen dvoupivotovým vibratem s blokovými kameny a druhá tónová clona disponuje push pull přepínačem, jenž v polohách 1 a 2 hlavního switche umožňuje aktivovat krkový snímač. Identický spínač najdeme i u verze Stratocaster HSS, kde jsou tímto způsobem rozepínány cívky kobylkového humbuckeru PPH (Player Plus Humbucking )

Telecaster Player Plus je vybaven kobylkovým singlem Noiseless Tele a obdobně koncipovaným krkovým snímačem s chromovaným krytem, varianta Nashville přidává ještě třetí střední singl Player Noiseless Strat. Basa Precision Player Plus nabídne střední půlený singl doplněný jednocívkovým snímačem JB umístěným u kobylky Hi-Mass, zatímco modely Jazz Bass Player Plus využívají dvojici těchto snímačů.

Baskytary dostaly aktivní elektroniku s ovladačem celkové hlasitosti, potenciometrem balance pro plynulé nastavení poměru snímačů, třípásmovými korekcemi a malým páčkovým switchem volícím mezi mody pasiv/aktiv. Struny kotví v kobylce Hi-Mass a ladění zajišťují klasické mechaniky Open-Gear s otevřenou konstrukcí a velkými třílistými rondely.

Oficiální české ceny Stratocasterů a Telecasterů Fender Player Plus se pohybují pod hranicí 25000 Kč, verze Stratocaster HSS a Nashville Telecaster vyjdou na cca 25600 Kč, cenovka čtyřstrunného Precisionu PP i Jazz Bassu PP se pohybuje okolo 29700 Kč a „pětkové“ provedení by mělo být dostupné za cca 31000 Kč. K nástrojům je dodáván luxusní polstrovaný gig bag.

Barevné úpravy jednotlivých modelů:

Fender Stratocaster Player Plus SSS: Olympic Pearl, Aged Candy Apple Red, Tequila Sunrise, 3-Tone Sunburst, Opal Spark
Fender Stratocaster Player Plus HSS: Tequila Sunrise, Silverburst, Belair Blue, Cosmic Jade, 3-Tone Sunburst
Fender Telecaster Player Plus: Cosmic Jade, Silver Smoke, Aged Candy Apple Red, 3-Tone Sunburst
Fender Telecaster Nashville Player Plus: Opal Spark, Aged Candy Apple Red, Butterscotch Blonde, 3-Tone Sunburst
Fender Precision Player Plus: 3-Tone Sunburst, Olympic Pearl, Cosmic Jade, Silver Smoke
Fender Jazz Bass Player Plus: Aged Candy Apple Red, Belair Blue, 3-Tone Sunburst, Olympic Pearl
Fender Jazz Bass Player Plus V: Tequila Sunrise, Opal Spark, 3-Tone Sunburst, Cosmic Jade

Tagy Fender Fender Player Plus
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY