Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 23.06.2020 - 00:01

Kytarový preamp/multiefekt Zoom G11

Na zimním veletrhu NAMM v Anaheimu byl k vidění prototyp preamp/multiefektu Zoom G11, který značka inzerovala jako svou novou vlajkovou loď. Během následujících měsíců japonský výrobce procesor doladil do finální podoby a nyní jej posílá do celosvětové distribuce. Následovník úspěšného modelu G5n se může pochlubit posílenou nabídkou emulací, širokou konektivitou, vylepšeným uživatelským rozhraním a především úložištěm pro kabinetové IR impulsy.

K výběru je 48 emulací známých zesilovačů a boxů včetně továrních verzí Krampus, Redloom, Velvet, Muddy, 7 Heaven a Pollex, součástí efektové sekce jsou mimo jiné nové distortiony Razor Drive a Wave Shaper nebo modulace PolyShift, doubler Geminos či vibrato SwellVibe a vytvářet lze řetězec složený z až devíti efektů plus simulace aparátu, která má vyhrazené potenciometry gainu, hlasitosti a čtyřpásmových korekcí.

Nechybí looper s kapacitou 5 min., rytmika s 68 patterny, jednotka IR impulsů disponuje 70 firemními vzorky (každý box s trojicí mikrofonů), do 130 slotů je možno ukládat vlastní samply a pro presety je připraveno 240 míst. Engin doplňují převodníky pracující s rozlišením 24-bit/44.1 kHz, processing je 32-bitový a frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 20 Hz – 20 kHz.  

G11 je vybaven celkem šesti displeji – hlavním barevným dotykovým TFT LCD panelem s úhlopříčkou 5 palců, menším černobílým displejem ukazujícím zvolený model zesilovače a pěticí podobně koncipovaných panelů pro jednotlivé efekty, k nimž jsou přiřazeny ovladače a kovové footswitche s didodovými prstenci a proužky.

U hrany šasi je umístěno dalších šest plastových spínačů pro ovládání looperu, pohybu v presetech a bankách, aktivaci ladičky a přístupu k tap tempu. Kromě toho zde samozřejmě najdeme také expression pedál měnící v reálném čase vybrané parametry, nebo fungující jako kvákadlo či volume pedál.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, dvojice audio výstupů, minijackového Aux In, dvou efektových smyček (2x send, 2x return), zdířky externího expression pedálu, DIN konektorů MIDI In, Out, slotu pro Bluetooth modul, sluchátkového výstupu se zesilovačem 2 x 24 mW a portů USB-C, USB-A obstarávajících připojení k DAW, import IR impulsů a aktualizaci firmwaru. Na čelní straně šasi má své místo i napájecí zdířka, síťový spínač a ovladač celkové hlasitosti.

Podlahový preamp/multiefekt Zoom G11 je kompatibilní s firemním editačním softwarem Guitar Lab, nabízejícím i knihovnu s nejrůznějšími presety a efekty. Cena novinky o rozměrech 253 x 495 x 64 mm  a hmotnosti 2.8 kg byla nastavena okolo 800 dolarů, součástí dodávky je adapter AD-19 DC12V/2A a DAW aplikace Cubase LE.

Tagy Zoom Zoom G11

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY