Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 30.01.2019 - 00:01

Kytarový koncový zesilovač Orange Pedal Baby 100

Kompaktní a lehké koncové zesilovače se dostávají do hledáčku stále většího počtu kytaristů, kteří od svého gearu požadují maximální mobilitu. Po značkách Seymour Duncan, ISP Technologies nebo Mooer se do tohoto segmentu rozhodl vstoupit i britský Orange s novým modelem tranzistorového power ampu Pedal Baby 100.

Oproti některým konkurenčním produktům postaveným na digitální technologii se Pedal Baby 100 může pochlubit výkonovou jednotkou zapojenou ve třídě Class A/B pozitivně ovlivňující dynamické vlastnosti a průraznost tónu. Celkové přirozenosti zvuku napomáhá také vstupní sekce s obvodem Class A.

Hlavní panel kovového šasi o rozměrech 30 x 7.7 x 19.5 cm je kromě vstupního jacku, síťového spínače a potenciometru hlasitosti osazen dvoupásmovými korekcemi basů a výšek s neutrální střední polohou. Zadní strana je vyhrazena pro dvojici reproduktorových výstupů umožňujících připojení kabinetů s impedancemi 1x8/1x16/2x16 ohmů.

Lehce přenosný aparát o hmotnosti 3.2 kg nabízí výkon 100 W při 8 ohmech nebo 70 W s boxem o impedanci 16 ohmů a rozumí si jak s předřazenými krabičkami, tranzistorovými či lampovými preampy, tak i s digitálními multiefekty, modelery apod. Orange Pedal Baby 100 by měl být na evropském trhu dostupný za cenu cca 360 eur.

Tagy Orange Orange Pedal Baby 100
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY