Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarové struny Ernie Ball: nikl vs. ocel vs. kobalt

Vedle samotného nástroje, snímačů a elektroniky ovlivňuje zvuk samozřejmě i typ strun. Kromě jádra, majícího vliv také na mechanickou odolnost, tenzi a stabilitu ladění, je důležitým faktorem složení směsi použité k výrobě vinutí.

Nejčastěji využívanými materiály u strun pro elektrickou kytaru a basu jsou niklová nebo ocelová slitina, ale do popředí se v poslední době dostává i kobalt a další méně tradiční kovy, včetně příměsí uhlíku, molybdenu apod.

Alespoň rámcovou představu o rozdílnosti zvuku některých typů kytarových sad Ernie Ball si můžete udělat na přiloženém videu, kde Paul Riario z magazínu Guitar World testuje struny EB Slinky Cobalt, M-Steel a Regular (všechny o síle 10-46) ve spojení se single coilovým Fenderem Telecaster, humbuckerovým ESP Eclipse a superstratem LTD osazeným aktivním snímači EMG. Pro lepší přehlednost najdete v záznamu (čas 6:35 min.) i rekapitulaci.

Tagy struny Ernie Ball

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY