Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarové repro Celestion G-12H-150 Redback

Světový lídr na poli nástrojových reproduktorů, britský Celestion, přijde v brzké době na trh se zbrusu novým kytarovým reprem G-12H-150 Redback, určeným především hráčům požadujícím od měniče nejen špičkový sound, ale i nadstandardní výkon, který se v případě Redbacku se stylově červeným krytem magnetu rovná hodnotě 150 wattů.

Model ze série Classic, kam patří i známé verze Greenback nebo Vintage 30, má průměr 12 palců, citlivost 100 dB a ke koši z lisované oceli je uchycen keramický magnet s velkou dvoupalcovou cívkou. Frekvenční rozsah reproduktoru se pohybuje v rozmezí 70 Hz až 5 kHz a v nabídce se objeví varianty 8 a 16 ohmů.

Redback disponuje pevnými basy, detailně vykreslenými středy a kulatějšími výškami a jeho zvukový charakter je schopen pokrýt spektrum od zkreslených podladěných riffů, přes široký a dynamický crunch s rychlým atakem až po sametový křišťálově čistý tón.

Pokud chcete modifikovat svůj 4x12 kabinet a zvýšit jeho výkon na monstrózních 600 wattů nebo naopak uvažujete o kompaktním 1x12 boxu, který můžete bez obav připojit ke 100 W lampovému zesilovači, či zvažujete u komba výměnu reproduktoru za typ s velkou výkonovou rezervou, tak s Celestionem G-12H-150 Redback byste neměli šlápnout vedle. Novinka z produkce tradiční anglické značky by měla do evropských obchodů dorazit zřejmě koncem února za cenu cca 150 Euro.

Tagy Celestion Celestion G-12H-150 Redback

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY