Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarové full-range repro Celestion F12-X200

Celestion, světový lídr na poli nástrojových reproduktorů, vychází vstříc hráčům, jejichž signálový řetězec je tvořen modelingem klasického kytarového systému (Line6, Boss, Zoom atd.) nebo případně zařízením s integrovanými IR impulsy. Pro kytaristy využívající tyto technologie přichystal britský výrobce nový širokopásmový měnič F12-X200,který je schopen pokrýt potřebné frekvenční spektrum a zachovat tak veškeré detaily a zvukové vlastnosti jednotlivých presetů.

Dvanáctipalcový reproduktor s výkonem 200 W disponuje koaxiální konstrukcí, neutrální charakter zajišťuje věrný přenos vytvořeného zvukového presetu v rozmezí 60 Hz až 20 kHz (rezonance na 75 Hz), kde vyšší kmitočty obstarává instalovaný driver, středobasy má na starost woofer s papírovou membránou, součástí měniče je i okruh s crossoverem a nechtěnému zabarvení vstupního signálu navíc zabraňuje firemní patentovaná technologie.

Při stavbě byly použity osvědčené a lety prověřené postupy a materiály - koš je vyroben z lisované oceli a uvnitř masivního keramického magnetu je umístěna měděná cívka o průměru 2 palců. Citlivost se pohybuje okolo 97 dB, repro s hmotností 4.1 kg má celkovou hloubku 165 mm a impedance činí 8 ohmů.

Kytarový full-range reproduktor Celestion F12-X200 lze samozřejmě využít jak na pódiu tak i při studiové práci a je jím možné osadit klasický kabinet nebo jej také použít jako náhradu za starší měnič (12 palců) v aktivním monitoru. Novinka by se měla na trhu představit pravděpodobně v druhé polovině roku s cenovkou pohybující se pod hranicí 160 dolarů.

Tagy Celestion Celestion F12-X200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY