Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 03.10.2019 - 09:00

Kytarové aparáty Boss Katana druhé generace

Mimořádný a zcela zasloužený úspěch série modelingových kytarových aparátů Boss řady Katana přiměl vývojové oddělení japonské značky rychle zapracovat na hardwarovém i softwarovém upgradu této kolekce. Výsledkem je inovovaná edice Boss Katana MKII. Nová komba Katana 50 MkII 1x12Katana 100 MkII 1x12Katana 100 MkII 2x12 a zesilovač Katana Head MkII s vestavěným pětipalcovým reproduktorem nabízejí širší zvukovou paletu, nové funkce i posílenou konektivitu.

Každý model druhé generace je nyní osazen tlačítkem Variation rozšiřujícím výběr emulací zesilovačů a oproti trojici simultánních efektů z původní edice lze u této sekce využít řetězec až 5 efektů, režimy Independent Booster, Mod, FX, Delay, Reverb dostaly spínače pro další trojici rejstříků, takže uživatel dostává okamžitý přístup k celkem 15 efektům.

Na zadní straně šasi přibyl konektor Power Amp In, napojený přímo na koncový zesilovač postavený na technologii Tube Logic simulující chování elektronkových power ampů, což především u padesátiwattové verze (bez sendu/returnu ef. smyčky) zásadním způsobem usnadňuje propojení Katany s externím preampem, modelerem, multiefektem apod.

Stowattové modely dostaly navíc funkci Stereo Expand, zjednodušující propojení dvou zesilovačů pomocí jednoho kabelu při zachování stereo báze chorusu, delaye nebo reverbu. Na hlavním panelu verzí Katana 100 MkII 2x12 a Katana Head MkII najdeme také třípolohový páčkový přepínač Cab Resonance s režimy Vintage, Modern, Deep, ovlivňujícími interakci připojeného reproduktoru či boxu.

Stejně jako u první produktové řady je samozřejmě k dispozici firemní editační aplikace Boss Tone Studio (Mac, Windows), kde je možno vytvářet zvukové knihovny s presety, upravovat více než 60 různých typů efektů, měnit jejich pořadí, volit z dalších modelingových rejstříků, měnit charakter koncové jednotky atd.

Ceny jednotlivých modelů řady Boss Katana MKII by se měly na českém trhu pohybovat v následujících relacích: Katana 50 MkII 1x12 – cca 6 700 Kč, Katana 100 MkII 1x12 – cca 9 300 Kč, Katana 100 MkII 2x12 – cca 12 400 Kč, Katana Head MkII – cca 10 300 Kč.

Tagy boss Boss Katana MKII Katana 50 MkII 1x12 Katana 100 MkII 1x12 Katana 100 MkII 2x12 Katana Head MkII
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY