Přejít k hlavnímu obsahu
Největší hvězdou festivalu je duo Thomas Fellow a Constanze Friend| Foto: Kytara napříč žánry
Největší hvězdou festivalu je duo Thomas Fellow a Constanze Friend | Foto: Kytara napříč žánry
redakce -

Kytarová soutěž SAI v rámci festivalu Kytara napříč žánry má uzávěrku

Hrajete dobře na akustickou kytaru? Už v pondělí 22. listopadu je deadline pro přihlášení na IX. ročník Kytarové soutěže SAI, která probíhá v rámci tradičního festivalu Kytara napříč žánry. Jedná se o jedinou soutěž svého druhu na území České republiky – je určena výhradně pro hráče na sólovou akustickou kytaru, s ozvučením i bez ozvučení. Samotný soutěžní večer proběhne o tři dny později v Pardubicích, bezprostředně před zahájením festivalu.

Jaká musíte splnit kritéria? Obecně byste měli hrát vlastní tvorbu, příp. úpravu hudby již existující, ne však písničky. Můžete hrát prsty i různými druhy trsátek na kovové i nylonové struny. Soutěž je otevřená pro české i zahraniční hráče. Přihlášku posílejte na e-mail standa.barek@volny.cz.

Akci realizuje Svaz autorů a interpretů (SAI) ve spolupráci s festivalem Kytara napříč žánry a Kytary.cz. Vlastní soutěž proběhne ve dvou kolech (semifinále a finále) ve čtvrtek 25. listopadu v hudebním sále Konzervatoře Pardubice (Sukova třída 1260) – od 16.00 (semifinále) a 19.00 (finále). Následovat bude vystoupení Thomase Fellowa a Constanze Friend.

Porota složená z ostřílených kytaristů, Thomase Fellowa, Norbiho Kovacse a Stanislava Barka, vybere ze všech účastníků tři vítěze, kteří dostanou voucher na nákup až 7 tisíc korun u partnera soutěže Kytary.cz a možnost vystoupit na následujícím ročníku festivalu. Více informací najdete na webu www.kytaranapriczanry.cz.

Tagy Kytara napříč žánry SAI Kytarová soutěž SAI

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY