Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 11.07.2021 - 08:00

Kytarista strávil 22 let učením songu od King Crimson

Pokud si myslíte, že legendární deseti a vícehodinové tréninkové režimy Stevea Vaie byly nadměrné, je čas seznámit se s kytaristou Anthonym Garonem, který cvičením jediné skladby z repertoáru progrockových pionýrů King Crimson strávil 22 let. Jedenáctiminutový instrumentální opus Fracture, uzavírající album Starless a Bible Black z roku 1974, je ukázkou skvěle zvládnuté a extrémně náročné herní techniky Roberta Frippa, jenž v úseku o délce cca tří minut spustí nepřetržitou palbu rychlých not ve stylu „moto perpetuo“ (italsky „věčný pohyb“).

Tyto sekvence vyžadují u pravé ruky téměř neustálý přechod mezi strunami, což Garone nakonec vybrousil k dokonalosti díky Frippovu kytarovému kurzu a následným cvičením, kdy několik týdnů hrál dvě hodiny denně pouze jednu otevřenou strunu. Kytarista, kterému očividně nechybí trpělivost a pevná vůle, popisuje celý proces ve své nové knize Failure to Fracture, která měla oficiální premiéru 18. května. Přiložená videa demonstrují Garoneho finální provedení skladby, první záznam je hraný na devítistrunný Ibanez RG9, v druhém  videu byl použit klasický Gibson Les Paul Standard.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY