Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarista Mark Tremonti zpívá Sinatru

Mark Tremonti, bývalý člen floridského kvarteta Creed a současný kytarista a skladatel metalových Alter Bridge, vydá v brzké době charitativní album obsahující čtrnáct cover verzí songů Franka Sinatry. Překvapivý není jen žánr, do kterého se Tremonti pustil, ale také fakt, že se na novém titulu ujal postu sólového vokalisty. Výtěžek z prodeje zamíří na konto americké Národní společnosti pro Downův syndrom, jež je Tremontiho rodině velmi blízká – před časem tuto nemoc totiž diagnostikovali jeho malé dceři Stelle.

„Po celá léta jsem si rád zpíval Frankovy písně,“ vysvětluje Mark. „Jednou večer jsem našel staré video, na kterém zpívá skladbu The Song Is Youʼ z roku 1944. To mě přimělo ponořit se do jeho vokálního přístupu. Byl jsem do toho hodně zažraný a chtěl jsem s tím něco udělat. Když jsme se dozvěděli o diagnóze naší dcery Stelly, hvězdy se sešly.“

„Mike (šéf Sinatrovy kapely) mi předal Frankovy originální poznámky a zápis vokálních partů s jeho jménem,“ říká Tremonti. „Chtěl jsem mu ho vrátit, ale Mike řekl: 'Chci, abys to měl, abys získal to mojo'. Dal mi přesně ten čaj, který Frank pil před zpíváním, se správným množstvím citronu. Balíček jsem si schoval do svého Sinatrova zápisníku. Bylo neuvěřitelné pracovat s lidmi, kteří s ním skutečně byli na pódiu.“

Kromě populárních klasik jako Luck Be A Lady, My Way nebo Fly Me To The Moon se Tremonti a big band při natáčení v Chicagu pustili i do méně známých Sinatrových skladeb, včetně tracků Wave a I Fall In Love Too Easily. Jako první ochutnávka ze swingového alba Mark Tremonti Sings Frank Sinatra, které vyšlo 27. května, byla vybrána skladba I've Got You Under My Skin doprovázená černobílým klipem.

Tagy Mark Tremonti Mark Tremonti Sings Frank Sinatra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY