Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytarista Justin Johnson a trojice akustik Furch

Firma Furch Guitars z Velkých Němčic neslaví úspěchy jen u domácích nebo evropských muzikantů, ale podařilo se jí úspěšně etablovat také na vysoce konkurenčním americkém trhu. Nadstandardní kvalitu akustik Furch ocenil i skvělý nashvillský kytarista Justin Johnson, který na videu z produkce magazínu Guitar World testuje Dreadnought Dc-SR SPE s výřezem cutaway, verzi OMc-SR typu Orchestra a cestovní skládací model Little Jane.

„Slyšel jsem o Furch Guitars, ale doposud nikdy na žádný jejich nástroj nehrál, dokud jsem neotevřel tyto tři krabice ... a wow, jsem ohromený! Kytary jsou velmi živé, citlivé a pozoruhodně dobře postavené!“ komentuje kytarista, jehož hráčské schopnosti mu vysloužily přezdívku The Wizard, svou první zkušenost s kytarami českého výrobce.

„ Nemůžu uvěřit, že to ladí. Tohle leží v tom pouzdře celé týdny a navíc s odpojenou hlavicí. To je šílené.“ říká Johnson o modelu Furch Little Jane, který byl po rychlém zkompletování jednotlivých segmentů připraven ihned hrát bez nutnosti doladění.

Tagy Justin Johnson Furch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY