Přejít k hlavnímu obsahu
Laurence Juber
Laurence Juber
redakce - St, 02.10.2013 - 10:05

Kytara napříč žánry: Laurence Juber i argentinské tango

Vydatnější porci argentinského tanga a výběr toho nejlepšího z domácí scény nabídne letos posluchačům v Praze i dalších městech tradiční festival Kytara napříč žánry, který se v termínu od 13. října do 1. prosince nejen v Praze koná už po šestnácté. V letošním programu se tak skví například Escolaso Guitarra Tango Trío z Argentiny a dále dva výteční američtí kytaristé: v Čechách dobře známý Italo-Američan Peppino D’Agostino a také kytarista širokého stylového záběru Laurence Juber, bývalý spoluhráč Paula McCartneyho ze skupiny Wings.

Vystoupí zde také profesor HAMU Milan Zelenka se svým synem. 10. výročí vzniku oslaví na festivalu skupina Njorek a německá skupina Malbrook s nejlepším evropským hráčem na mandolu Wolfgangem Meyeringem. 1. prosince pak festival vyvrcholí v Divadle Hybernia koncertem jednoho z velikánů flamenca Tomatita s kapelou, který přiveze do Prahy program vycházející z jeho letošního alba "Soy Flamenco" a také výtečnou tanečnici Palomu Fantovou.

Mezi 13. říjnem a 1. prosincem zahrají interpreti kromě pražských koncertních síní a klubů také v Benešově, Táboře, Varnsdorfu, Černošicích, Dolní Poustevně i v německém Eubabrunnu a Budyšínem. "Jsme rádi, že opět můžeme vedle koncertu velké hvězdy flamenca, jakou bezesporu Tomatito je, představit další neméně zajímavé hudebníky. Nejen v Praze, ale i v menších městech a atypických prostorách, mnohdy účinkující překvapí nebývale vřelé a vstřícné přijetí," říká Stanislav Barek, zakladatel festivalu Kytara napříč žánry.

Tagy Kytara napříč žánry festivaly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY